18.61SP_WEATHER_C

Niebieski kolorem nieba.
Niebieski kolorem łez.
Niebieski kolorem wody.
Symbolem autyzmu jest też.
Z okazji Światowego Dnia Autyzmu, w naszej szkole odbyły się Niebieskie Igrzyska. Społeczność Siódemki zaświeciła się w kolorze niebieskim.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych oraz zabawach ruchowych. Przygotowane zadania służyły integracji, uczyły zgodnej zabawy, a także doskonaliły sprawności motoryczne.
Dzieci przekonały się, że każdy może pokonać swoje trudności i osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami !!!
Ponadto odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie wykonali piękne, niebieskie motyle na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu.
Mnóstwo frajdy sprawiły zabawy zręcznościowe przy stolikach, gry podłogowe oraz doświadczenia chemiczne.
Do refleksji skłoniły obejrzane filmy, mające na celu ukazanie, jak ważna jest w życiu tolerancja.
Dzień ten, był dla nas szczególnie ważny bo gościliśmy u nas uczniów wraz z opiekunami z PSP nr 3 w Radomsku, którym serdecznie dziękujemy za wspólną, wspaniałą zabawę.