7.06SP_WEATHER_C
SP_1SP_1.SP_8SP_3SP_WEATHER_C / SP_2SP_2.SP_8SP_1SP_WEATHER_C
SP_1SP_2.SP_3SP_7SP_WEATHER_C / SP_2SP_1.SP_0SP_4SP_WEATHER_C

Innowacja pedagogiczna - Dotknij, poczuj, zobacz

Nazwa innowacji pedagogicznej: „Dotknij, poczuj, zobacz”

Innowację realizują: Joanna Kubala, Kamila Cichuta, Bożena Biegarczyk

Czas trwania innowacji rok szkolny 2023/2024

Informacją pedagogiczną objęci są uczniowie klasy 2 c i 2 d.

Innowacja „Dotknij, poczuj, zobacz” została napisana w oparciu o Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „DOTKNIJ, POCZUJ, ZOBACZ”. Dzięki innowacji dzieci uczą się wszystkimi zmysłami, poprzez węch, słuch, dotyk.

Metodą prób i błędów pokonują pierwsze trudności, budują fundamenty wiedzy o otaczającym ich „małym świecie”.  W toku zabaw i eksperymentów odkrywają dotąd nieznane im fakty. Nauczyciel pełni rolę inicjatora sytuacji, prowokuje do stawiania pytań.

W trakcie realizacji innowacji dzieci kształtują swoją sprawność motoryczną, prawidłową koordynację, zwłaszcza oczu i rąk oraz łatwego odbioru informacji słuchowych.

Dzięki innowacji dzieci będą się rozwijać nie tylko intelektualnie, ale i społecznie.

Wprowadzona innowacja pozwali na przyjemne spędzenie czasu, przy jednoczesnym uczeniu się i zdobywaniu umiejętności, pozwalających na ekspresyjne wyrażanie siebie, na wyzwalanie radości, twórczości, pomysłowości.