PSP 7 RADOMSKO

80 lecie PSP7
2
PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Logo
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
1
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji

SDiM. O Pużaku na posiedzeniu MRM

Igor Kęsy i Mateusz Patalan promują wiedzą na temat Kazimierza Pużaka. Tym razem wybrali się na posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta w Radomsku, podczas którego zapoznali młodzieżowych radnych z biografią przewodniczącego podziemnego parlamentu Rady Jedności Narodowej. Wspomnieli także o rozpoczęciu swoich działań mających na celu upamiętnienie postaci bohatera swoich działań.

2019-03-31 17:47:40        dodał(a): mariola

PGE Giganty Mocy

3 marca uczniowie klas 2a i 2b odwiedzili interaktywną wystawę „PGE Giganty Mocy” w Bełchatowie. Na tej niezwykle ciekawej wycieczce dowiedzieliśmy się wiele o tym, jak powstaje prąd. Braliśmy również udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Woltuś górnikiem” i „O wodzie w przyrodzie”. Mogliśmy samodzielnie wykonywać wiele eksperymentów, stworzyć własne prace plastyczne i uczyć się przez zabawę. 

2019-03-28 18:30:07        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Co klasa 2a wie o zdrowiu?

3 marca zaprosiliśmy do naszej klasy panią pielęgniarkę, która zapoznała nas z zasadami higieny i zdrowego odżywiania. Do tego spotkania przygotowaliśmy się szczególnie. To był nasz pierwszy w życiu wywiad. Szczegółowo opracowaliśmy pytania. Szkolna higienistka przypomniała nam jakie codzienne czynności higieniczne sprzyjają zdrowiu. Na podstawie „Piramidy żywienia” zapamiętaliśmy, które produkty powinny codziennie gościć na naszych stołach, a których lepiej unikać. 

2019-03-28 18:30:07        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Podsumowanie projektu "Kosmos"

10 stycznia był w naszej klasie ważnym dniem. Właśnie wtedy zaplanowaliśmy zakończenie naszego pierwszego projektu edukacyjnego pt. KOSMOS. Jeszcze w grudniu utworzyliśmy kilka grup, które miały opracować wylosowane tematy związane z kosmosem. Przez prawie miesiąc zbieraliśmy ciekawostki o Słońcu, gromadziliśmy informacje na temat Układu Słonecznego, aby zbudować jego model, poszukiwaliśmy wiadomości o odkryciach w kosmosie, pierwszych lotach kosmicznych i pracy astronautów. 

2019-03-28 20:59:42        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Od grosika do złotówki

W styczniu w klasach drugich odbyły się pierwsze zajęcia, które zainicjowały realizację projektu „Od grosika do złotówki”.  Realizowany on  będzie od stycznia do grudnia 2019r.
Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). 

2019-03-28 20:53:35        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Warsztaty literacko-plastyczne w Bibliotece Pedagogicznej

W styczniu klasa 2 a wybrała się na warsztaty literacko-plastyczne do  Biblioteki Pedagogicznej z okazji Dnia Pingwina. Spotkanie poświęcone  było życiu i zwyczajom pingwinów. Na podstawie filmu dokumentalnego przenieśliśmy się na daleką Antarktydę. Dowiedzieliśmy się jakie gatunki pingwinów tam zamieszkują. Wiemy teraz jakie duże są te ptaki nieloty, czym się żywią i co pozwala im przetrwać srogie warunki w śnieżnej krainie. 

2019-03-28 18:17:52        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Mikołajki

Mikołajki można świętować różnie. Klasa 2 a i 2 b wyjechały na spotkanie ze Świętym Mikołajem aż do Kołacinka do "Krainy Świętego Mikołaja". Dzieci zwiedzały komnaty tematyczne związane z bajkami, odwiedziły dom Mikołaja i dom Dziadka Mroza.  W spotkaniu z Mikołajem towarzyszyła dzieciom Śnieżynka.  Wszyscy miło spędzili  czas na zabawach ruchowych.

2019-03-28 18:23:32        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Rozgrywki wiosenne

W dniu dzisiejszym klasy IV - VII  przystapiły do rozgrywek wiosennych, w których wykazały sie pomysłowością, sprytem i umiejętnościami sportowymi. Wszystkie klasy z zaangażowaniem walczyły o pierwsze miejsca. Jury przyznało aż sześć miejsc. Zwyciezcom gratulujemy!

2019-03-27 19:07:25        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wilkoszewska - Cyganek

Międzynarodowy Dzień Lasów

23 marca uczniowie klasy III a razem z wychowawczynią p. Marią Śledź świętowali Międzynarodowy Dzień Lasów. Pani z Nadleśnictwa uświadamiała dzieci, jakie znaczenie dla człowieka ma las. To była piękna lekcja ekologii.

2019-03-27 22:50:44        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Śledź

Sukces Kajetana Grabowskiego z Ia

W dniu 23.03.2019 r. uczeń klasy I a - Kajetan Grabowski zajął 1 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin BUDO CUP 2019 w konkurencji Kumite na tarczach.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2019-03-26 22:02:56        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Kubala