PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta REKRUTACJA
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji

"Przyroda naszym przyjacielem"

W czwartek 28 marca dwoje uczniów reprezentowało naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Przyroda naszym przyjacielem" organizowanym przez PSP nr 8.
Alicja Ciemniewska  klasy 0 i Jakub Sobczyk z 2a zaprezentowali piękne utwory poezji dla dzieci. Choć tym razem nie zdobyli oni nagród, ale gratulujemy uczestnikom startu w tej trudnej i wymagającej konkurencji.
2019-03-31 23:32:15        dodał(a): mariola        Autor: J. Muszyńska

SDiM. Spotkanie z Panem Jarosławem Ferencem

Jakie cechy Kazimierza Pużaka można przyjąć za wzorcowe, godne naśladowania we współczesnym życiu politycznym? Jak kształtowała się Jego kariera polityczna i walka o wolną, niepodległą Polskę? Jakie działania podejmował w Radomsku, Częstochowie? Czy należy upamiętnić Kazimierza Pużaka w Radomsku?

SDiM. Debata: Dekalog Pużaka

Jako poseł, jako opozycjonista, jako inwigilowany, to tylko trzy z wielu wątków z barwnego życiorysu Kazimierza Pużak, o których dyskutowaliśmy podczas debaty ph. “Dekalog Pużaka”.

Debatę zorganizowali w Miejskim Domu Kultury, Mateusz Patalan i Igor Kęsy, jako jedno z działań w ramach rekrutacji do XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Debata przybrała formę spotkania w stylu “akwarium”. Osoby siedzą w kręgu i prowadzą główną dyskusję na wybrany temat.

SDiM. Spotkanie z Panią Anną Milczanowską

Kazimierzu Pużaku z perspektywy polityka, lidera, społecznika, orędownika walki o prawa robotników, jego związków z naszym regionem, ewentualnego upamiętnienia…
O tym wszystkim Mateusz Patalan i Igor Kęsy rozmawiali dziś z Panią Anna Milczanowską, Poseł na Sejm RP.

Solidarność. Podaj dalej 2019. Kartki

Po serii warsztatów w ramach projektu “Solidarność. Podaj dalej!”, z analizy obrazów, dziś, pierwsza tura warsztatów pisarskich. Tworzyliśmy kartki pocztowe, adresowane do wybranych osób w Polsce, ściśle odwołujące się do kilkunastu fotografii, dokładnie omówionych na wcześniejszych warsztatach z analizy obrazu. Na kartkach pojawiły się nasze przemyślenia, odczucia, wiersze, pytania o życie, otaczającą rzeczywistość, o wątki dyskryminacji innych, ale także liczne życzenia.

SDiM. O Pużaku na posiedzeniu MRM

Igor Kęsy i Mateusz Patalan promują wiedzą na temat Kazimierza Pużaka. Tym razem wybrali się na posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta w Radomsku, podczas którego zapoznali młodzieżowych radnych z biografią przewodniczącego podziemnego parlamentu Rady Jedności Narodowej. Wspomnieli także o rozpoczęciu swoich działań mających na celu upamiętnienie postaci bohatera swoich działań.

PGE Giganty Mocy

3 marca uczniowie klas 2a i 2b odwiedzili interaktywną wystawę „PGE Giganty Mocy” w Bełchatowie. Na tej niezwykle ciekawej wycieczce dowiedzieliśmy się wiele o tym, jak powstaje prąd. Braliśmy również udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Woltuś górnikiem” i „O wodzie w przyrodzie”. Mogliśmy samodzielnie wykonywać wiele eksperymentów, stworzyć własne prace plastyczne i uczyć się przez zabawę.

2019-03-28 18:30:07        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Co klasa 2a wie o zdrowiu?

3 marca zaprosiliśmy do naszej klasy panią pielęgniarkę, która zapoznała nas z zasadami higieny i zdrowego odżywiania. Do tego spotkania przygotowaliśmy się szczególnie. To był nasz pierwszy w życiu wywiad. Szczegółowo opracowaliśmy pytania. Szkolna higienistka przypomniała nam jakie codzienne czynności higieniczne sprzyjają zdrowiu. Na podstawie „Piramidy żywienia” zapamiętaliśmy, które produkty powinny codziennie gościć na naszych stołach, a których lepiej unikać.

2019-03-28 18:30:07        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Podsumowanie projektu "Kosmos"

10 stycznia był w naszej klasie ważnym dniem. Właśnie wtedy zaplanowaliśmy zakończenie naszego pierwszego projektu edukacyjnego pt. KOSMOS. Jeszcze w grudniu utworzyliśmy kilka grup, które miały opracować wylosowane tematy związane z kosmosem. Przez prawie miesiąc zbieraliśmy ciekawostki o Słońcu, gromadziliśmy informacje na temat Układu Słonecznego, aby zbudować jego model, poszukiwaliśmy wiadomości o odkryciach w kosmosie, pierwszych lotach kosmicznych i pracy astronautów.

2019-03-28 20:59:42        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Od grosika do złotówki

W styczniu w klasach drugich odbyły się pierwsze zajęcia, które zainicjowały realizację projektu „Od grosika do złotówki”.  Realizowany on  będzie od stycznia do grudnia 2019r.
Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie).

2019-03-28 20:53:35        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska