80 lecie PSP7
PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji

Konkurs na budkę lęgową do „Ekopracowni pod chmurką”

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie na karmnik, budkę lęgową do „Ekopracowni pod chmurką”, zostali zaproszeni na spotkanie z leśnikiem - Panią Izą Randak, połączone z rozwiązaniem konkursu i wręczeniem nagród. Spotkanie odbyło się w bibliotece szkolnej 22 maja 2019 r.

2019-05-28 23:09:01        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

„SIÓDEMKA” NAJLEPSZA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

W dniach 20.05 (dziewczęta) i 21.05 (chłopcy) odbywały się mistrzostwa miasta w siatkówce plażowej szkół podstawowych grupy starszej. Wśród dziewcząt wystąpiły cztery reprezentacje szkół a wśród chłopców trzy. Mecze odbywały się w systemie” każdy z każdym”. Zarówno dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły pewnie wygrali wszystkie swoje  i tu także nasze dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze.

2019-05-28 16:40:10        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Jasnos

Sukces na Festiwalu Maryjnym

26 maja na Jasnej Górze odbył się XIII Finał Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Maryjnej Sancta Maria.
W ramach festiwalu przeprowadzono konkursy: plastyczny i muzyczny. Na konkurs plastyczny nadesłano ponad 400 prac z całej Polski, zaś w muzycznym wzięło udział 100 solistów. Organizatorem Festiwalu jest częstochowskie Stowarzyszenie „Sancta Maria”.

2019-05-28 07:35:32        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

"WSZYSTKO JEST LICZBĄ"

Uczniowie klasy I B zwiedzili w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego interaktywną wystawę „WSZYSTKO JEST LICZBĄ”, gdzie czekało na nich  wiele interesujących eksperymentów z różnych dziedzin naukowych!
Dzieci przekonały się, że matematyka jest wszędzie dookoła nas i znajduje praktyczne zastosowanie w wielu codziennych działaniach życia.

2019-05-22 21:53:39        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Zebrania z rodzicami

Dyrektor PSP 7 informuje, że w środę 22 maja 2019 r. odbędą się zebrania z rodzicami,
wg harmonogramu:

Klasy 0 - V oraz klasa VIII A  godzina 17.00
Klasy VI - VIII oraz klas III gimnazjum godzina 18.00

2019-05-20 08:40:32        dodał(a): mariola

Konkurs Recytatorski

15 i 16 maja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów. W rywalizacji wzięli udział uczniowie radomszczańskich szkół. Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali docenieni i nagrodzeni przez jury konkursu.

2019-05-21 22:00:49        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

Wycieczka do Warszawy

Dnia 14 maja klasa III a i III b udała się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie zwiedzali Stare Miasto, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski oraz Rynek Starego Miasta – pomnik Syrenki. Odwiedziliśmy także Centrum Nauki Kopernik, w którym znajdowało się około 400 eksponatów. Na koniec wycieczki obserwowaliśmy panoramę stolicy z 30 pietra Pałacu Kultury i Nauki. Mimo deszczowej aury, uczniowie byli zachwyceni, a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy.

2019-05-15 23:24:34        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Śledź

Gala Finałowa V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

4 kwietnia br. w Rudzie Śląskiej odbyła się Gala Finałowa V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. W wydarzeniu wzięło udział 29 finalistów wyłonionych spośród 350 uczestników z całej Polski. Główną nagrodą dla każdego finalisty oraz jego opiekuna będzie wyjazd do Ravensbrück (Niemcy) w dniach 14-17 czerwca 2019r.

2019-05-14 22:48:57        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

Występy uczniów PSP7 podczas Dni Autyzmu

05 kwietnia na scenie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wystąpili uczniowie PSP nr 7 w ramach VII Radomszczańskich Dni Autyzmu. Gromkie brawa należą się naszym cudownym aktorom za piękną recytację, śpiew i taniec podczas przedstawienia pt. "Integracja".

2019-05-07 22:39:24        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Bieg „Niebieska Mila”

4 kwietnia uczniowie PSP7 wzięli udział w biegu „Niebieska Mila” w VII Radomszczańskich Dniach Autyzmu. Po przekroczeniu mety, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Trzymając w rękach niebieskie puzzle, utworzyliśmy wspólne serce na znak solidarności i integracji. Atrakcją Dni Autyzmu, były gry i zabawy przygotowane przez instruktorów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku.

2019-05-07 22:31:23        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska