80 lecie PSP7
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji

Świetlik

12 marca chętni uczniowie z klas I-II wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych: "Świetlik". Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie.

2019-03-12 21:16:23        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Przyłapani na dialogu

W miniony piątek 8 marca 2019 r. delegacja naszej szkoły złożyła wizytę w jednej ze szkół w Tarnopolu na Ukrainie. Spotkanie odbyło się na zaproszenie dyrektora tarnopolskiej placówki, miało charakter roboczy i dotyczyło opracowania działań zacieśniających współpracę. Oprócz gospodarzy i delegacji polskiej w spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele szkoły w Krupcu (wieś w obwodzie rówieńskim).

2019-03-11 22:50:54        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Bartnik

Goście z Ukrainy

Dnia 5 marca 2019 r. do naszego miasta przyjechała 45-osobowa grupa młodzieży i ich opiekunów z partnerskiego miasta Wozniesiensk oraz Jużnoukraińska. Siedmioro nastolatków z tej grupy zamieszkało u uczniów z naszej szkoły i podczas 10-dniowego pobytu będą się uczyć języka polskiego na specjalnie zorganizowanych dla nich zajęciach.

2019-03-11 22:36:04        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Dzień Kobiet w naszej szkole

W piątek 8 marca Samorząd Uczniowski zadbał o wiele atrakcji w związku z upamiętnieniem Dnia Kobiet. Cała społeczność uczniowska mogła sprawdzić swoje umiejętności wokalne w karaoke. Na korytarzu pojawiła się również fotoramka autorstwa p. I.Borowieckiej-Grzywacz, przy której nie zabrakło chętnych do robienia sobie zdjęć. Podczas przerw można było zobaczyć młodzież przebraną za damy.

2019-03-10 23:49:04        dodał(a): mariola

8 marca w edukacji wczesnoszkolnej

Święto Kobiet upłynęło w klasach 0-3 pod znakiem zabaw, konkursów, słodkich poczęstunków oraz niespodzianek przygotowanych przez najmłodszych dżentelmenów naszej szkoły.

2019-03-08 17:23:42        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Radomszczańskie zapusty 2019

5 marca już po raz dwunasty nasza szkoła wraz z Urzędem Miasta i Miejskim Domem Kultury  była organizatorem Radomszczańskich Zapustów. Wspólna zabawa rozpoczęła się o godzinie 12.00 w centrum miasta, na placu 3 Maja. Barwny korowód wyruszył stamtąd ulicami Radomska w stronę MDK.

2019-03-08 08:19:17        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Gala “Cześć, Europo”

Troszkę, ale tylko troszkę, ochłonęliśmy…

To, co się wczoraj podziało, przerosło nasze oczekiwania, a w pewnym momencie nawet stan emocjonalny! Wybiła godzina 10. W auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu rozpoczęła się gala podsumowująca I Edycję Ogólnopolskiego Konkursu ‘Cześć, Europo’. Wśród zaproszonych gości, przedstawiciele patronów honorowych konkursu, instytucji i osób wspierających organizatorów:

2019-03-07 22:55:41        dodał(a): mariola

Agnieszka Kazała - gościem w naszej szkole

Agnieszka Kazała była dziś gościem w naszej szkole. Autorka książek dla dzieci odwiedziła najmłodszych uczniów z klas 0-III. Dzieci poznały kilka najciekawszych pozycji pisarki "Tofik i przyjaciele", ''Kram z marzeniami'','' Nietoperz Leon'', ''Bajka o kolorowym kocie'', ''Pieszki Agnieszki''. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał autograf w zeszycie lub zakupionej książce. Spotkanie było świetną okazją do promowania czytelnictwa.

2019-03-06 19:54:08        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Mobilne Planetarium

W środę uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej oraz klas starszych uczestniczyli w seansie kosmicznym w Mobilnym Planetarium Multimedialnym ''Planeta'', ktróre zawitało do szkoły. Dzieci przeniosły się w bajkową podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokaz dostarczył niezapomnianych przeżyć i wrażeń pozwalając rozbudzić wyobraźnię.

2019-03-06 19:54:08        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Recytowaliśmy poezję węgierską

5 marca br. Kinga Mruklik – uczennica klasy IIIb gimnazjum – zdobyła wyróżnienie w XV Wojewódzkim Konkursie Poezji  Węgierskiej.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2019-03-06 19:54:08        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka