PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia  to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mięli okazję nadrobić te zaległości. Pierwszym etapem było przygotowanie do akcji, czyli rejestracja na stronie www.wmtday.org, opracowanie programu akcji IX WMTDay 2019,  przygotowanie plakatów i rozwieszenia ich w szkole oraz dekoracja drzwi do sal lekcyjnych.
2019-11-18 15:26:27        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Trajdos

Szkoła do hymnu

11 listopada jest jednym z najważniejszych świąt dla nas, Polaków.
Każdy obywatel doskonale wie, że data ta wiąże się z przełomowym momentem historii naszego kraju - długo wyczekiwanym, wywalczonym odwagą i determinacją naszych przodków, odzyskaniem niepodległości. W naszej szkole dbamy o szerzenie patriotyzmu, oraz zainteresowania historią naszego państwa wśród młodzieży, o czym świadczą m.in. wielkie osiągnięcia uczniów naszej szkoły w tej właśnie dziedzinie, jak i również ich duże zainteresowanie działalnością harcerską.
2019-11-16 16:14:07        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Akcja kasztany 2019

Wolontariat Szkolny wraz z Samorządem podsumował tegoroczną zbiórkę kasztanów. Uzyskana kwota okazała się imponująca. "Zbieracze" jesiennych skarbów zgromadzili 2144 zł. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na wyposażenie  kącików  wypoczynkowych  na szkolnych korytarzach. Do zobaczenia za rok!!!!.

2019-11-16 09:06:00        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Święto Niepodległości

Z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości odbyły się w szkole uroczyste akademie. Uczniowie przedstawili słowno-muzyczny montaż ukazujący znaczenie podtrzymywania pamięci o naszych przodkach, dzięki którym mamy dziś wolną Polskę. W bardzo ciekawym przedstawieniu pt. „Dwa głosy o 11 listopada”, przygotowanym przez Panią Aleksandrę Gniłkę, wzięli udział uczniowie klasy VIIc wsparci przez chór szkolny prowadzony przez Panią Agnieszkę Grzywnę.

2019-11-13 20:43:53        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Obchody Święta Niepodległości w PSP nr 7

W piątek - 8 listopada - odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Niełatwe tematy związane ze Świętem Niepodległości, przybliżali dzieciom z edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie klasy III a i IIIb pod opieką pań: Joanny Muszyńskiej i Doroty Kondzielewskiej.

2019-11-13 18:53:02        dodał(a): mariola        Autor: p. D. Kondzielewska

# Szkoła Pamięta

Kiedy zbliża się czas Wszystkich Świętych w każdym roku,  także i w tym uczniowie SU i nauczyciele naszej szkoły udali się na  cmentarze, aby zapalić znicze na grobach nauczycieli, którzy byli pracownikami szkoły. Odwiedzili  także  miejsca pamięci narodowej, by wyrazić cześć dla Tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny na Starym i Nowym cmentarzu.

2019-11-08 19:19:13        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Kowalczyk

Szkolny etap konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego

4 listopada 2019r. odbył się w PSP nr 7 etap szkolny konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego. Dwóch uczestników konkursu zdobyło wymaganą ilość punktów i zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Zwycięzcami są : Kacper Guziak z klasy VIII a i Emilia Janocha z klasy VII b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2019-11-08 21:35:46        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Kurzyk

Szkolny etap konkursu "Losy żołnierza...."

Odbył się szkolny etap  konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1887 – 1922.  O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. W konkursie brało udział pięciu uczniów. Kacper Guziak z kl. VIIIa zdobył 35 pkt na 40 możliwych i uzyskał awans do awans do etapu rejonowego.

2019-11-06 22:37:07        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Wycieczka do Łodzi klasy II A i II C

Uczniowie klasy II A i II C wyjechali w dniu 17 października na wycieczkę do Łodzi, gdzie czekało na nich wiele niespodzianek.
W Planetarium obejrzeli seans edukacyjny ,,Kosmos dla Najmłodszych”. Dodatkowo wszyscy czynnie uczestniczyli  w projekcji odpowiadając na zadawane przez prowadzących pytania, a na końcu sami mogli pytać. Projekcja była bardzo ciekawa.

2019-11-04 17:17:30        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Tasarz

Sukces piłkarzy ręcznych

Reprezentujący naszą szkołę chłopcy zostali mistrzami Radomska w piłce ręcznej. Natomiast w  rozegranych wczoraj mistrzostwach powiatu radomszczańskiego przegrali 2-1 mecz o III miejsce tracąc bramkę w ostatniej minucie gry. To duży sukces chłopców, którzy w większości są uczniami klasy VII. Szkołę reprezentowali: Kacper Fijałkowski i Mateusz Dudek (VIIIa), Maciek Zatorski i Milan Rochowski (VIIIc) oraz Janek Adamowicz, Kuba Baltyn, Janek Czekajewski, Kuba Grudziński, Bartek Dobiech, Hubert Mazur, Szymon Żebrowski (wszyscy VIIc).

2019-11-01 21:17:23        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik