PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Szkoła do hymnu

11 listopada jest jednym z najważniejszych świąt dla nas, Polaków.
Każdy obywatel doskonale wie, że data ta wiąże się z przełomowym momentem historii naszego kraju - długo wyczekiwanym, wywalczonym odwagą i determinacją naszych przodków, odzyskaniem niepodległości. W naszej szkole dbamy o szerzenie patriotyzmu, oraz zainteresowania historią naszego państwa wśród młodzieży, o czym świadczą m.in. wielkie osiągnięcia uczniów naszej szkoły w tej właśnie dziedzinie, jak i również ich duże zainteresowanie działalnością harcerską.
2019-11-16 16:14:07        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Akcja kasztany 2019

Wolontariat Szkolny wraz z Samorządem podsumował tegoroczną zbiórkę kasztanów. Uzyskana kwota okazała się imponująca. "Zbieracze" jesiennych skarbów zgromadzili 2144 zł. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na wyposażenie  kącików  wypoczynkowych  na szkolnych korytarzach. Do zobaczenia za rok!!!!.

2019-11-16 09:06:00        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Święto Niepodległości

Z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości odbyły się w szkole uroczyste akademie. Uczniowie przedstawili słowno-muzyczny montaż ukazujący znaczenie podtrzymywania pamięci o naszych przodkach, dzięki którym mamy dziś wolną Polskę. W bardzo ciekawym przedstawieniu pt. „Dwa głosy o 11 listopada”, przygotowanym przez Panią Aleksandrę Gniłkę, wzięli udział uczniowie klasy VIIc wsparci przez chór szkolny prowadzony przez Panią Agnieszkę Grzywnę.

2019-11-13 20:43:53        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Obchody Święta Niepodległości w PSP nr 7

W piątek - 8 listopada - odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Niełatwe tematy związane ze Świętem Niepodległości, przybliżali dzieciom z edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie klasy III a i IIIb pod opieką pań: Joanny Muszyńskiej i Doroty Kondzielewskiej.

2019-11-13 18:53:02        dodał(a): mariola        Autor: p. D. Kondzielewska

# Szkoła Pamięta

Kiedy zbliża się czas Wszystkich Świętych w każdym roku,  także i w tym uczniowie SU i nauczyciele naszej szkoły udali się na  cmentarze, aby zapalić znicze na grobach nauczycieli, którzy byli pracownikami szkoły. Odwiedzili  także  miejsca pamięci narodowej, by wyrazić cześć dla Tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny na Starym i Nowym cmentarzu.

2019-11-08 19:19:13        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Kowalczyk

Szkolny etap konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego

4 listopada 2019r. odbył się w PSP nr 7 etap szkolny konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego. Dwóch uczestników konkursu zdobyło wymaganą ilość punktów i zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Zwycięzcami są : Kacper Guziak z klasy VIII a i Emilia Janocha z klasy VII b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2019-11-08 21:35:46        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Kurzyk

Szkolny etap konkursu "Losy żołnierza...."

Odbył się szkolny etap  konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1887 – 1922.  O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. W konkursie brało udział pięciu uczniów. Kacper Guziak z kl. VIIIa zdobył 35 pkt na 40 możliwych i uzyskał awans do awans do etapu rejonowego.

2019-11-06 22:37:07        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Wycieczka do Łodzi klasy II A i II C

Uczniowie klasy II A i II C wyjechali w dniu 17 października na wycieczkę do Łodzi, gdzie czekało na nich wiele niespodzianek.
W Planetarium obejrzeli seans edukacyjny ,,Kosmos dla Najmłodszych”. Dodatkowo wszyscy czynnie uczestniczyli  w projekcji odpowiadając na zadawane przez prowadzących pytania, a na końcu sami mogli pytać. Projekcja była bardzo ciekawa.

2019-11-04 17:17:30        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Tasarz

Sukces piłkarzy ręcznych

Reprezentujący naszą szkołę chłopcy zostali mistrzami Radomska w piłce ręcznej. Natomiast w  rozegranych wczoraj mistrzostwach powiatu radomszczańskiego przegrali 2-1 mecz o III miejsce tracąc bramkę w ostatniej minucie gry. To duży sukces chłopców, którzy w większości są uczniami klasy VII. Szkołę reprezentowali: Kacper Fijałkowski i Mateusz Dudek (VIIIa), Maciek Zatorski i Milan Rochowski (VIIIc) oraz Janek Adamowicz, Kuba Baltyn, Janek Czekajewski, Kuba Grudziński, Bartek Dobiech, Hubert Mazur, Szymon Żebrowski (wszyscy VIIc).

2019-11-01 21:17:23        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Wycieczka do Żarek

Uczniowie klasy I b i II b wyjechali w dniu 28 października na wycieczkę do Żarek, gdzie czekało na nich wiele niespodziane. W Starym Młynie przeżyli przygodę, przenosząc się do świata dawnych rzemiosł. W Manufakturze Hokus Pokus własnoręcznie wykonali kolorowe lizaki. Pracownia Etno Jura wprowadziła dzieci w świat zabawek  z naturalnych materiałów.

2019-10-29 22:09:05        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska