80 lecie PSP7
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji

XIV Dni Kina. Etiuda

Nasi reprezentanci Piotr Owczarek, Szymon Zagaj i uczeń naszej szkoły Filip Milc wzięli udział w trzydniowych warsztatach realizatorskich, w ramach XIV Dni Kina organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku.

2019-03-18 18:20:25        dodał(a): mariola

Cześć, Europo! Spotkanie z prezydentem Radomska

Klaudia Andrzejczyk Mateusz Patalan i Kacper Motyl - czyli “Radomszczańskie Brukselki”, laureaci Ogólnopolskiego Konkursu “Cześć, Europo” spotkali się dzisiaj z Prezydentem Radomsko Miasto Otwarte Panem Jarosławem Ferencem.
Nasi laureaci otrzymali pamiątkowe gadżety z logo Radomska, ale także cała masę materiałów promocyjnych Radomska, którą przekażemy, będąc już na miejscu w Brukseli.

2019-03-18 18:20:25        dodał(a): mariola

Mateusz Patalan laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z WOS

Szanowni Państwo,
przedstawiamy - Mateusz Patalan, L a u r e a t Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie.
Nie jesteśmy w stanie powtórzyć wszystkich pytań, z którymi poradził sobie Mateusz na poszczególnych szczeblach konkursu, bo ich zakres tematyczny był OGROMNY! Dodamy tylko, że Mateusz w ostatnim czasie bez problemu rozwiązywał testy maturalne z wiedzy o społeczeństwie (poziom rozszerzony).

2019-03-18 16:14:49        dodał(a): mariola

Igor Kęsy i Mateusz Patalan - kandydaci na młodzieżowych posłów

Drodzy Państwo,
przedstawiamy: Igor Kęsy i Mateusz Patalan
Młodzi, zdolni, kreatywni…

2019-03-18 16:10:25        dodał(a): mariola

Jak radzić sobie ze złością?

"Jak radzić sobie ze złością" to temat warsztatów edukacyjnych, na które uczniowie klasy I b wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej. Ciekawa książka, muzyka, śpiew, taniec, darcie gazet i kolorowanie to tylko niektóre techniki radzenia sobie ze złością jakie dzieciom przybliżyła organizatorka zajęć.

2019-03-14 21:55:32        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Międzyszkolny turniej piłki koszykowej chłopców

12 marca na hali przy PSP nr 6 w Radomsku rozegrany został międzyszkolny turniej piłki koszykowej chłopców. W zawodach udział wzięło sześć szkół z terenu miasta Radomska spośród których wyłoniono mistrza miasta. Po raz trzeci z rzędu mistrzami zostali chłopcy z naszej szkoły. W drodze po pierwsze miejsce wygraliśmy z PSP nr 2- 30:9, PSP nr 9 -19:10 oraz w finale z PSP 6 -26:12.

2019-03-14 21:48:22        dodał(a): mariola        Autor: p. Ł. Cichuta

Na Straganie

Uczniowie kl. Ib przygotowali dla gości z Ukrainy inscenizację wiersza "Na Straganie", na podstawie, którego młodzież uczyła się nowego  słownictwa - nazw warzyw.

Pokaż galerię zdjęć

2019-03-13 21:03:09        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Konkurs - Męka Pańska w oczach dzieci

Nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach szkolnych ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego z okazji 100 lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek.
Szkolna komisja konkursowa z prawie czterdziestu prac plastycznych wybrała najlepsze. I tak, do kolejnego etapu konkursu zostały wybrane prace:

2019-03-12 22:21:05        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

W kręgu poezji patriotycznej

12 marca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kodrębie odbył się III Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły. W kategorii klas IV - VI wystąpiły:  Natalia Ciemniewska z klasy IV C i Katarzyna Nowicka  z klasy VI A, natomiast w kategorii klas VII, VIII i III gimnazjum -  Kinga Mruklik z klasy III B i Aleksandra Drzewowska z klasy III C.

2019-03-12 21:39:49        dodał(a): mariola        Autor: p. k. Braszczyńska

Słodkie babeczki

Aby umilić Międzynarodowy Dzień Kobiet - obchodzony corocznie 8 marca, Panowie w naszej szkole, obdarowali w tym dniu wszystkie Panie przepysznymi babeczkami, herbatkami i cukiereczkami.
Wszystkim Paniom jeszcze raz życzymy radości i pogody ducha na każdy dzień oraz spełnienia nawet tych najskrytszych marzeń.

2019-03-12 21:26:24        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska