Wielkanoc 2020
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Szachiści na podium

W środę 27 listopada odbyły się Mistrzostwa powiatu radomszczańskiego w szachach drużynowych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie - Karina Bałut, Bartłomiej Trajdos, Hubert Grabowski i Kacper Guziak zajęła III miejsce.
2019-11-28 21:28:31        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Andrzejki w klasie VIb

Uczniowie klasy VIb zorganizowali 27 listopada podczas godziny wychowawczej wróżby andrzejkowe, z których dowiedzieli się, co ich czeka w najbliższej przyszłości, kto pierwszy wyjdzie za mąż (ożeni się) oraz jakie będzie imię przyszłego małżonka. Zabawa przebiegała w radosnej atmosferze.

2019-11-27 23:04:27        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Zwycięstwo w konkursie Ogólnopolskim

Uczennica naszej szkoły Lena Grzybowska zdobyła I Miejsce w XIV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorami konkursu są Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych, Klasztor Ojców Franciszkanów z siedzibą w Siedlcach i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

2019-11-27 23:04:27        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Zdrowe odżywianie

Uczniowie klas 1-3 w ramach Tygodnia Walki z Nałogami pokazali jak ważne jest zdrowe odżywianie. Przygotowali drugie śniadanie pełne witamin i walorów odżywczych niezbędnych w dziecięcej diecie. Były kanapki, twarożki, sałatki, owocowe koreczki i świeżo wyciskane soki. Mali kucharze wykorzystywali zioła ze szkolnego ogrodu. Wszystkim dopisywał świetny apetyt.

2019-11-24 21:31:22        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Wystawa - Etnojura

W dniu 20 listopada uczniowie z klas Ib i II b zorganizowali dla kolegów ze szkoły i Rodziców wystawę swoich prac zatytułowaną Etnojura. Dzieci pokazały prace wykonane podczas warsztatów w Pracowni Zabawy EtnoJura w Żarkach.  Były to zwierzęta i grzyby motane z siana, ozdobione wyłącznie naturalnymi elementami: ziarnami, brzozowymi gałązkami. Ich wykonanie  sprawiło dzieciom wiele radości i satysfakcji.

2019-11-24 19:40:55        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Brylik

Szlachetna paczka

2019-11-18 08:17:06        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Prosimy o głosy - "Tysiąc powodów by czytać”

Prosimy o głosowanie na pracę plastyczną uczniów PSP nr 7 w Radomsku im. Romualda Traugutta, która bierze udział w konkursie pt. „Tysiąc powodów by czytać”. Gra jest warta uwagi, bo sukces to kilkaset nowych książek dla naszej szkolnej biblioteki PSP 7

Co należy zrobić aby zaglosowć?

1. Zalogować lub zarejestrować się w programie "Mój empik" https://www.empik.com/moj-empik

2. Wybrać szkołę, na którą chce się zagłosować - PSP 7 w Radomsku.
3. Głosować za pośrednictwem aplikacji mobilnej Empik - co ważne, codziennie, aż do 28.11.
4. Alert w aplikacji powinien przypominać o głosowaniu

2019-11-06 16:05:24        dodał(a): mariola

Dyrektor PSP 7 informuje, że w środę - 20 listopada 2019 r. odbędą się
zebrania z rodzicami, wg harmonogramu:

Klasy 0 - III - godzina 16.00
Klasy IV - VIII - godzina 17.00

2019-11-18 09:00:52        dodał(a): mariola

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia  to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mięli okazję nadrobić te zaległości. Pierwszym etapem było przygotowanie do akcji, czyli rejestracja na stronie www.wmtday.org, opracowanie programu akcji IX WMTDay 2019,  przygotowanie plakatów i rozwieszenia ich w szkole oraz dekoracja drzwi do sal lekcyjnych.
2019-11-18 15:26:27        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Trajdos

Szkoła do hymnu

11 listopada jest jednym z najważniejszych świąt dla nas, Polaków.
Każdy obywatel doskonale wie, że data ta wiąże się z przełomowym momentem historii naszego kraju - długo wyczekiwanym, wywalczonym odwagą i determinacją naszych przodków, odzyskaniem niepodległości. W naszej szkole dbamy o szerzenie patriotyzmu, oraz zainteresowania historią naszego państwa wśród młodzieży, o czym świadczą m.in. wielkie osiągnięcia uczniów naszej szkoły w tej właśnie dziedzinie, jak i również ich duże zainteresowanie działalnością harcerską.
2019-11-16 16:14:07        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska