PSP 7 RADOMSKO

Szlachetna Paczka

W ramach programu Szlachetna Paczka wybraliśmy Rodzinę Pani Ewy - matki samotnie wychowującej  4- letniego syna! Zachęcamy całą społeczność PSP7 i wszystkich naszych przyjaciół do wsparcia akcji!

Jak? Przynosząc do szkoły (na portiernię) –  od poniedziałku do piątku  w godz. 7.00 - 16.00 (lub po wcześniejszym uzgodnieniu do  godz. 20.00) wskazane w poniższym opisie produkty (podpisane imieniem i  nazwiskiem ucznia)  lub wpłacając pieniądze na konto Rady Rodziców (nr 45 8980 0009 2105 0000 1104 0001)  z dopiskiem „Świąteczna Paczka 2020” lub do puszki znajdującej się w portierni szkolnej. 

Do kiedy? Do wtorku 08.12.2020r.
Co jest potrzebne? 
Żywność trwała: soczki dla synka, herbata,  cukier, kawa, olej, dżem, makaron, mąka, owoce i warzywa w puszkach.  
Środki czystości: proszek do prania, mydło / żel myjący, płyn do płukania, szampon, płyn do mycia naczyń, pasta do zębów, płyny czyszczące, szczoteczka do zębów, chusteczki nawilżane dla dziecka. 
Odzież:
Ewa: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: M  Uwagi: Czarna/granat 
Kacper: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: 122 cm  Uwagi: Czerwona ( 4 latka)
Kacper: Dres (Przejściowe) Rozmiar: 122 cm Uwagi: Drobna sylwetka ( 4 latka)
Obuwie: 
Ewa: Kozaki/buty zimowe  Rozmiar: 36  
Uwagi: Czarne                      
Kacper: Trapery Rozmiar: 28  
wagi: Czarne
Materiały szkolne: farbki, bloki, kredki, papier kolorowy, nożyczki, piórnik, plecak, przybory do pisania                                                  
Wyposażenie mieszkania:  kołdra i poduszka (rozmiary standardowe), pościel, koc, ręczniki
Szczególne upominki:
Ewa: mały czerwony portfel i kosmetyki
Kacper: puzzle oraz różne gry planszowe, ewentualnie zabawki dla chłopca

Historia Pani Ewy
Życie Pani Ewy ( 38 lat) załamało się dwa lata temu, kiedy usłyszała diagnozę u swojego syna Kacpra (4lata). Wada wrodzona serca- ubytek z przeciekiem w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Sytuacja finansowa w jednej chwili ze stabilnej stała się krytyczna. Pani Ewa musiała zrezygnować z pracy na wzgląd opieki nad swoim dzieckiem. Jest zdana sama na siebie. Nie może liczyć na pomoc ze strony ojca dziecka. Jest zupełnie sama z synkiem. Rodzina zajmuje małe, dwupokojowe mieszkanie z kuchnią i łazienką. Mimo łez i chwilowej bezradności nie poddaje się. Pani Ewa otrzymuje zasiłki z MOPS, alimenty, korzysta z programu 500+ oraz pomoc z "Caritas", całkowity przychód rodziny to 1790 zł. Po odjęciu kosztów mieszkania pozostaje rodzinie niewiele na życie 398 zł. Na jednego członka rodziny przypada 199 zł. 
Piękno Rodziny
Pani Ewa kocha kwiaty. Jej pasją i umiejętnościami jest florystyka-robienie pięknych bukietów. Opowiada, że od dziecka o tym marzyła. W wolnej chwili interesuje się bardziej ścisłymi rzeczami takie jak rachunkowość. Odbyła kurs pierwszego stopnia (kadry, płace, ZUS) aby w przyszłości móc iść w tym kierunku. Uwielbia z synem aktywnie spędzać jak najwięcej czasu. Jeżdżą rowerami, spacerują oraz graja w rożne gry planszowe. 

W razie pytań i wątpliwości prosimy dzwonić pod nr 502844972

2020-11-15 19:36:57        dodał(a): mariola        Autor: p. A., Gniłka