11.99SP_WEATHER_C
SP_9.SP_1SP_1SP_WEATHER_C / SP_2SP_1.SP_8SP_6SP_WEATHER_C
SP_9.SP_6SP_5SP_WEATHER_C / SP_2SP_0.SP_3SP_8SP_WEATHER_C

Innowacja pedagogiczna - Kaktus-ik

Innowacja pedagogiczna: „Kaktus-ik” - Trening Umiejętności Społecznych w klasach trzecich.

Innowację realizują:  Aleksandra Groszek-Solecka, Kamila Cichuta.

Czas trwania innowacji: 01 grudnia 2023r. – 31 maja 2024r., w ramach edukacji społecznej.

Uczniowie na kolejnych zajęciach będą pracować na podstawie autorskiej metody Treningu Umiejętności Społecznych “Kaktus-ik”, przeznaczonego dla dzieci do 10 roku życia.

Zajęcia obejmować będą następującą tematykę:
  1. Ja i moje miejsce w grupie.
  2. Komunikacja - słucham, mówię.
  3. Zaufanie.
  4. Emocje i potrzeby.
  5. Zasoby osobiste.
  6. Samoocena.
  7. Relaksacja.
  8. Kultura osobista.
  9. Krytykanctwo.
  10. Granice.
  11. Zmysły.
  12. Złość.

Innowacja spełnia wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, ich trudności emocjonalne, coraz częstsze problemy natury psychicznej, ale także zmieniający się w bardzo szybkim tempie świat.