PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Szlachetna Paczka w PSP7

Kolejny raz połączył nas wspólny cel – w tym roku pomoc matce samotnie wychowującej  4-letniego syna. Najważniejsze, że się udało go zrealizować, chociaż w listopadzie nie było to wcale takie oczywiste. W weekend cudów w ramach akcji Szlachetna Paczka do naszej rodziny - dzięki Wam – wolontariusze dostarczyli 32 paczki, w których znajdowały się przyniesione przez rodzicców, nauczycieli i pracowników: żywność, zabawki, środki chemiczne, kosmetyki, artykuły papiernicze, gry, książki, koce, ubrania, itp.

2020-12-15 10:17:29        dodał(a): mariola

Konkurs polskich kolęd i pastorałek

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie dlatego, by uczcić  ten świąteczny czas przez  społeczność szkolną PSP nr 7 w Radomsku, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie polskich kolęd i pastorałek. Konkurs skierowany jest do klas 4-8.
Wystarczy tylko nagrać w formie wideo zaśpiewaną przez siebie kolędę lub pastorałkę i przesłać gotowy filmik do organizatorek konkursu do  pani  Agnieszki Grzywny lub p. Edyty Kaczmarczyk przez  Messenger w terminie do 11 grudnia 2020r.

2020-12-03 18:16:59        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Grzywna

Działamy dalej w ramach projektu „Zaszczepmy się wiedzą o polskich odkrywcach szczepionek”

W piątek 27 listopada br. uczniowie klas: VIc, VIIa, VIIb, VIIIb i VIIIc mogli poczuć się jak studenci, ponieważ wzięli udział na platformie Teams w wykładzie Pani Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego Urszuli Glensk, która przybliżyła im sylwetki polskich odkrywców szczepionek – Rudolfa Weigla, Ludwika Hirszfelda i Hilarego Koprowskiego oraz uświadomiła, przed czym chronią nas szczepienia. Uczniowie poznali historię małżeństwa Ludwika i Hanny Hirszfeldów oraz informacje o pracy Rudolfa Weigla nad szczepionką przeciw tyfusowi plamistemu, a także poświęceniu tych badaczy, którzy pomagali ludziom podczas wybuchu epidemii duru plamistego w czasie I wojny światowej.

2020-11-29 21:03:17        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Wystawa prac plastycznych klasy Ib

Święto Niepodległości - Wystawa prac plastycznych klasy Ib

2020-11-25 22:23:22        dodał(a): mariola        Autor: p. D. Kondzielewska

TYDZIEŃ WALKI Z NAŁOGAMI

Termin przesyłania prac kończy się 4 grudnia 2020 r. W przypadku problemów z przesyłaniem prac, prosimy o kontakt przez e-dziennik. Rodzice uczestników konkursów proszeni są o wypełnienie i odesłanie wraz z pracami dzieci podpisanej zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Opis konkursów

Zgoda i oświadczenie

2020-11-24 23:20:48        dodał(a): mariola        Autor: p.. M. Jędrych

MIĘDZYSZKOLNA GRA TERENOWA on-line

W czwartek 19.11.2020r. odbyła się na platformie Teams MIĘDZYSZKOLNA GRA TERENOWA on-line „Zaszczepmy się wiedzą o polskich odkrywcach szczepionek”, realizowana przez PSP7 w ramach I edycji ogólnopolskiego programu „Dzieci Kapitana Nemo”. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Radomska – p. Jarosław Ferenc. W grze udział brali uczniowie klas VI-VIII radomszczańskich szkół podstawowych.

2020-11-20 19:06:22        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

Ludwik Hirszweld

2020-11-16 23:39:37        dodał(a): mariola

TURNIEJOWE ZMAGANIA KLAS VI- VIII

We wtorek 17.11.2020r. odbył się na platformie teams międzyklasowy turniej poświęcony odkrywcom szczepionek – Rudolfowi Weiglowi, Hilaremu Koprowskiemu i Ludwikowi Hirszfeldowi. Wzięły w nim udział 3- osobowe zespoły z klas VI- VIII. W I części uczestnicy zmagali się z pytaniami konkursowymi, do finału zakwalifikowały się 3 zespoły, które walczyły o miejsca na podium. Uczniowie musieli rozwiązać krzyżówkę, poprawić tekst, zawierający błędy, ułożyć rymowankę oraz rozpoznać postacie i przedmioty znajdujące się na fotografiach.

2020-11-18 16:56:18        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Konkurs na prezentacje dotyczący polskich szczepionkowców

Zakończył się konkurs na prezentacje dotyczący polskich szczepionkowców. Pierwsze miejsce, najlepszą prezentację, która dotyczyła Ludwika Hirszwelda przygotował Mikołaj Czajka z kl. VIIIb. Dwa drugie miejsca zajęły prezentacje uczniów z klas szóstych - VIa dotycząca Hilarego Koprowskiego i VIc dotycząca Ludwika Hirszwelda.
„Dofinansowano ze środków Fundacji BGK w programie Dzieci Kapitana Nemo”

2020-11-18 16:56:18        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Wyniki konkursów „Zaszczepmy się wiedzą o polskich odkrywcach szczepionek”

Wyniki konkursów zorganizowanych przez naszą szkołę w ramach projektu pn. „Zaszczepmy się wiedzą o polskich odkrywcach szczepionek” realizowanego przez PSP7 w I edycji ogólnopolskiego programu „Dzieci Kapitana Nemo” pod Patronatem Prezydenta Miasta Radomska – p. Jarosława Ferenca. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o polskich odkrywcach szczepionek oraz ich działalności  i osiągnięciach.

2020-11-15 19:36:57        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka