PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs literacko-plastyczny na wiersz o tematyce rodzinnej

Niezmiernie miło nam poinformować, że międzyszkolny konkurs literacko-plastyczny na wiersz o tematyce rodzinnej został rozstrzygnięty. Każda z dostarczonych prac była dla nas przyjemną lekturą. Gratulujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom zdolności i kreatywności. Mamy nadzieję, że zwycięzcy dzięki otrzymanym nagrodom będą mieli kolejne okazje do radośnie i miło spędzonego czasu ???? ????????????

2021-05-24 23:05:13        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Dni wolne od zajęć dydaktycznych

Zgodnie z planem pracy szkoły dni, w których odbywają się egzaminy ósmoklasisty
 25, 26 i 27 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

2021-05-19 18:49:21        dodał(a): mariola

Tydzień ulgi

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice,
nasza szkoła przystąpiła do programu „Tydzień ulgi”, organizowanego przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Czas powrotu do nauczania stacjonarnego bez sprawdzianów, odpytywania i prac domowych pozwoli obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o ich dobrostan po powrocie do szkoły.

„Tydzień ulgi” w dniach:

- 17,18,19.05. dla klas: 4a, 5a, 5b, 6c, 6d, 7b, 7c
- 20, 21,24.05. dla klas: 4b, 6a, 6b, 7a, 7d

Szczególy programu

2021-05-13 17:39:38        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Jędrych

Innowacyjne zajęcia - gry i zabawy dydaktyczne z elementami kodowania - nauka przez zabawę

Dziś uczestnicy dodatkowych zajęć po raz kolejny przekonali się, że nauka nie musi być nudna. Tym bardziej nauka ortografii, która najczęściej spędza sen z powiek u niejednego ucznia. Jednak, połączenie ruchu i naturalnej dziecięcej radości, to świetna motywacja do nauki. Zasady bieganego dyktanda????‍♀️✍️???????? są proste. Uczniowie dobrali się w pary, jedna osoba pełniła funkcję biegacza, a druga – pisarza. Tekst dyktanda najeżony był słowami z trudnościami ortograficznymi. Okazało się, że nie tak łatwo zapamiętać wers, szczególnie, gdy należy również brać pod uwagę poprawną pisownię i interpunkcję. Wszystkim towarzyszyło wiele pozytywnych emocji.

2021-05-13 17:39:38        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Projekt Indygo Project

7 maja w naszej szkole zakończyły się prace w ramach projektu Indygo Project, który był  częścią olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczennice Liceum Plastycznego w Częstochowie Natalia Kuśmierz, Joanna Górniak i Monika Płaczek stworzyły mural inspirowany sztuką brazylijskiego artysty Romero Britto, który w swoich pracach łączy elementy kubizmu, pop-artu i malarstwa graffiti. Mural o wymiarach 5x3 nie tylko zdobi jeden z korytarzy naszej Siódemki, ale przede wszystkim ma za zadanie inspirować sztuką młodych ludzi.
Więcej informacji o Indygo Project na facebooku PSP nr 7 w Radomsku im. Romualda Traugutta

Pokaż galerię zdjęć

2021-05-08 16:33:21        dodał(a): mariola

Realizacja projektu pt. Pokaż język

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (Zespół Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój) ogłosiła w piątek  07.05.2021r. wyniki konkursu formularzy zgłoszeniowych złożonych w styczniu br. w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów. Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie w  wysokości 120  628 zł  na realizację projektu pn. Pokaż język, który ma na celu pogłębienie znajomości języka angielskiego przy zastosowaniu twórczych metod nauczania, opartych na technologii cyfrowej i pracy w zespole międzynarodowym.

2021-05-08 16:45:27        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Sukces Alana

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” organizowanym przez SP im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Na konkurs nadesłano ponad 190 prac z 35 szkół.
Jednym z nagrodzonych uczestników był uczeń naszej szkoły Alan Saternus.

Bardzo gratulujemy Alanowi i życzymy dalszych sukcesów.

Pokaż galerię zdjęć

2021-05-09 22:36:57        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Drodzy Ósmoklasiści!

W związku ze zbliżającą się rekrutacją do szkół ponadpodstawowych otrzymaliście za pomocą elektronicznego dziennika najważniejsze informacje i terminy. Rekrutacja rozpoczyna się od 17 maja br. na stronie: https://liblink.pl/Oepu9y08OU, ale już 13 maja o godzinie 17.00  odbędzie się szkolenie dla Was i dla Waszych Rodziców Jak korzystać z systemu naboru elektronicznego?.
Login i hasło do zalogowania się na stronie przekażą Wam Wasi wychowawcy.

Pozdrawiam Was

2021-05-06 18:30:39        dodał(a): mariola

Majowe święta w klasie IIIB

Pomimo nauki zdalnej uczniowie klasy 3 b przygotowywali się podczas zajęć do uczczenia majowych świąt: Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. W tym roku zamiast kotylionów wykonali patriotyczne maseczki covidowe. Pokazali w ten sposób, że dbanie o zdrowie swoje i swoich najbliższych w czasie pandemii to także forma patriotyzmu. ????????????

Opiekunowie: M.Wiśniewska i K.Cichuta

2021-04-30 11:53:07        dodał(a): mariola

Dni wolne od zajęć dydaktycznych

Przypominam, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami 30 kwietnia oraz 4 i 5 maja br. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

2021-04-27 09:16:03        dodał(a): mariola