PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

Uczniowie klas I-III odebrali dziś z rąk Pana Dyrektora dyplomy za udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik", którego głównym celem  jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Antonina Pawlikowska z II A i Szymon Kaźmierski z I A uzyskali  w konkursie ponad 80% i otrzymali wyróżnienia. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania i gratulacje. Koordynatorzy konkursu:Mariola Wiśniewska i Joanna Brylik.

2021-06-22 21:57:49        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Zajęcia taneczne w klasie Ic

21 czerwca 2021 roku w klasie 1c odbyły się zajęcia taneczne. Dzieci miały okazję poznać tańce z różnych części świata i oczywiście trochę poruszać się. Tańczyły w rytm utworu Michaela Jacksona. Zapoznawały się z krokami tańca izraelskiego, który szczególnie przypadł im do gustu. Integrowały się podczas tańca greckiego.
Zajęcia poprowadziły panie Agnieszka Grzywna i Edyta Kaczmarczyk.
Na pewno potańczymy jeszcze z nimi w przyszłym roku, ale nie tylko z nimi. Do zobaczenia po wakacjach.

2021-06-21 21:47:07        dodał(a): mariola        Autor: p. Edyta Kaczmarczyk

Moc Prezentów UNICEF

Czy wiesz, że są prezenty, które mogą uratować życie? Jak wywołać uśmiech na twarzy dziecka? W jaki sposób podarować wyjątkowy prezent?
Wolontariusze z naszej szkoły chcieli poznać odpowiedź na te pytania,  przystąpili więc do udziału w projekcie edukacyjnym „Moc Prezentów UNICEF”. W ramach projektu pracowali nad bliższym  poznaniem Praw Dziecka, które są obce dzieciom w  krajach trzeciego świata. Szczególnie skupili się nad „ prawem do zabawy” , bez której nie ma szczęśliwego dzieciństwa.  Zorganizowali również zbiórkę wśród uczniów naszej szkoły. Uzbierali   kwotę  371 zł. Wolontariat kolejny raz pokazał, że nie ma piękniejszej pomocy, jak ta „Dzieci-Dzieciom”

2021-06-22 07:49:04        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Klasa Ic "odwiedziła" Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku

Klasa Ic "odwiedziła" właśnie Toruń, dzięki wystawie w Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku. Na naszych uczniów czekało wiele atrakcji. Poznali oni historię toruńskich pierników, ich smak ????, a także mieli okazję własnoręcznie wykonać swoje pierniczki. Dodatkowo dzięki wykonanym doświadczeniom poznali różne prawa fizyki. Miło i przyjemnie spędzili czas na zabawie oraz nauce. ????☺️????

Pokaż galerię zdjęć

2021-06-18 21:23:22        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

INNOWACYJNE ZAJĘCIA - GRY I ZABAWY DYDAKTYCZNE Z ELEMENTAMI KODOWANIA - NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Dziś odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym innowacyjne zajęcia dodatkowe GRY I ZABAWY DYDAKTYCZNE Z ELEMENTAMI KODOWANIA - NAUKA PRZEZ ZABAWĘ. Podczas tych zajęć, postawiliśmy zdecydowanie na zabawę, ruch i muzykę. ????????????‍♀️????????‍♂️???????? Wszyscy świetnie się bawili, a także wyrazili baaardzo dużą chęć, uczestnictwa w takich zajęciach w przyszłym roku szkolnym. ☺️????

2021-06-17 19:51:17        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Wycieczka do Napoleonowa

We wtorek 15 czerwca klasy IIIB i IIIC odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Napoleonowie. Na naszych uczniów czekało wiele atrakcji i zabaw. Mieli okazję przejechać się bryczką po malowniczej okolicy, mogli podziwiać konie z tamtejszej stajni, a nawet zaprzyjaźnić się z niektórymi. Było także pieczenie kiełbasek przy ognisku. Pogoda sprzyjała harcom i beztroskiej zabawie na świeżym powietrzu. Z całą pewnością wyprawa ta pozostanie długo w naszej pamięci! ????????????????????????

2021-06-16 20:14:36        dodał(a): mariola

SPOTKANIE Z PANIĄ SĘDZIĄ

2021-06-16 20:14:36        dodał(a): mariola

ZACZYTANE SÓWKI

14 czerwca odbyło się ostatnie, w tym roku szkolnym, spotkanie KLUBU CZYTELNICZEGO "ZACZYTANE SÓWKI ????". Jak obiecałyśmy była niespodzianka ????????????????☀️ i super zabawa. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że w przyszłym roku działamy dalej. Jak powiedziała Olga -"Będzie o nas słychać nie tylko w Radomsku, ale w całej Polsce????????????????"

2021-06-14 21:57:17        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Warsztaty profilaktyczne

W minionym tygodniu w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne z zakresu treningu asertywności, tolerancji i szacunku, a także zachowań ryzykownych. W warsztatach udział wzięły wszystkie klasy naszej szkoły od I do VIII. Warsztaty prowadzone były przez trenerów z Centrum Działań Profilaktycznych. ????

Pokaż galerię zdjęć

2021-06-14 21:19:39        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

CZYTAMY Z KLASĄ lekturki spod chmurki

10 czerwca w ramach zakończenia II edycji MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „CZYTAMY Z KLASĄ lekturki spod chmurki” uczniowie klasy Ia i IIIb gościli w naszej szkole autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych Panią ELŻBIETĘ STĘPIEŃ. Nasz gość opowiadał małym pasjonatom literatury o swojej twórczości. Rozmawialiśmy o ciekawych książkach oraz poruszaliśmy ważne wątki natury ekologicznej. Był to bardzo miło spędzony czas.

2021-06-14 21:19:39        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta