PSP 7 RADOMSKO

Biblioteka szkolna

Scrabble w bibliotece szkolnej

Współpraca  biblioteki , świetlicy szkolnej i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  zaowocowała rozegraniem w bibliotece naszej szkoły w dn. 25.03.19 r. Szkolnego Turnieju w Scrabble dla kl. IV –V. Uczestniczyło w nim 19 uczniów. Turniej  sędziował p. Artur Kwiatkowski trener scrabble w MOSiR.

Wyniki Turnieju:

 1. Zofia Biesiada Vc – 693p. 3.0
 2. Patryk Wróblewski Vb 596 p. 3.0
 3. Julia Depta IV c 565 p. 2,5.0

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do miejskich rozgrywek w scrabble.


„Dzień wiedzy o pingwinach”

W dn. 24.01.2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej odbyły się zajęcia pt. „ Dzień wiedzy o pingwinach”, w których uczestniczyła  kl. II a pod opieką p. Joanny Muszyńskiej.
Dzieci miały okazję obejrzeć film edukacyjny o życiu pingwina cesarskiego i Adeli oraz uczestniczyć w zajęciach plastycznych, ruchowych i muzycznych. Dzięki temu rozwijały swą wyobraźnię plastyczną i zostały zachęcone do czytania książek Aliny i Czesława Centkiewiczów.


„Dzień wiedzy o pingwinach”

25 stycznia 2019 r. do  Biblioteki Pedagogicznej zawitała kl. „0” pod opieką p. Joanny Brylik i p. Małgorzaty Fimowicz- Bednarskiej. Okazją  do spotkania był „Dzień wiedzy o pingwinach” obchodzony 20 stycznia.  Zajęcia biblioteczne, na które składały się film, prezentacja zdjęć, zabawy ruchowe i plastyczne rozwinęły wiedzę i wyobraźnię dzieci w nich uczestniczących. Była to świetna okazja, by poznać  sposób życia i zwyczaje pingwina cesarskiego i Adeli.  Dzięki zajęciom edukacyjno- plastycznym  dzieci rozwijały swe zdolności manualne i zdobyły  wiadomości  o pingwinach.  


Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

W dn. 29.11.2018 r. w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania pt. "Zaczarowany świat książek", organizowany przez nauczycieli bibliotekarzy PSP nr 7 i PSP nr 4.
W zmaganiach udział wzięło udział  11 szkół podstawowych - PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 3, PSP nr 4, PSP nr 5, PSP nr 6, PSP nr 7, PSP nr 8, PSP nr 9, PSP nr 10  oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny z Dobryszyc.

Konkurs miał charakter indywidualny - wystąpiło w nim 21 uczniów.

Nad przebiegiem konkursu pracowało jury w składzie: p. Anita Rutkowska - nauczyciel Publicznego Przedszkola nr 1 w Radomsku, p. Joanna Woźniak bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Radomsku oraz p. Agnieszka Kostrzewa - nauczyciel Publicznej Szkoły  Podstawowej nr 4.
Uczniowie prezentowali fragmenty literatury polskiej i światowej.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. IV b Zuzanna Rogalińska oraz z kl. IV c Natalia Ciemniewska. Zuzanna Rogalińska czytała fragment książki „Magiczne drzewo. Cień smoka” Andrzeja Maleszki, a Natalia Ciemniewska fragment książki Pawła Beręsewicza  „Na przykład Małgośka”.

  

Wyniki IV Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania pt. "Zaczarowany świat książek":

Mistrz Pięknego Czytania- Natalia Podawca PSP nr 5

 I miejsce – Antonina Fajkowska – PSP nr 1, Nikola Hemerling – PSP nr 4

II miejsce- Zuzanna Rogalinska – PSP nr 7, Amelia Krupa PSP nr 9

III miejsce- Maria Dobosz- PSP nr 5, Amelia Gniatkowska- PSP nr 10
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział.
Gratulujemy!


„Szkolny Konkurs Pięknego Czytania"

W dn. 29.10 2018 r. z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się w naszej  bibliotece  „Szkolny Konkurs Pięknego Czytania”  dla kl. IV – VI. 

Uczniowie czytali wybrane przez siebie 3 minutowe fragmenty tekstu. Ich prezentacje oceniane były przez trzyosobowe Jury - p. wicedyrektor Elżbietę Jasiulewicz, nauczyciela biblioteki p. Małgorzatę Szydę i  p. pedagog Mariolę Jędrych.  

Prezentacje uczniów oceniane były pod względem  techniki czytania, interpretacji  i doboru tekstu.

W konkursie wzięli udział uczniowie kl. IV a, IV b, IV c, IV d, V a, V b, V c, V d, oraz VI a.

Zwycięzcami okazali się:

Natalia Ciemniewska z kl. IV c – I miejsce,

Zuzanna Rogalińska z kl. IV b- II miejsce,

Igor Buliński z kl.IV b, Magdalena Łągiewska z kl. V a - III miejsce.

Wyróżnienie w konkursie otrzymał Adrian Ściegienny z kl. V c.

Gratulujemy!

Pokaż galerię zdjęć


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych przebiegł pod znakiem 100-lecia niepodległości Polski. Z tej okazji przeprowadzono cykl zajęć bibliotecznych dla kl. IV-VII pt. „Niepodległa”.

W bibliotece szkolnej dla kl. IV-V odbyły się lekcje poświęcone niepodległości, prowadzone przez nauczyciela biblioteki p. Małgorzatę Fimowicz- Bednarską, zaś w Bibliotece Pedagogicznej dla kl. VI-VII prowadzone przez p. Dorotę Chmielewską i p. Justynę Drozdek - doktorantki AJD.

Uczniowie mieli okazję zaznajomić się, nie tylko z historią odzyskania niepodległości przez Polskę i ciekawostkami z życia Józefa Piłsudskiego, lecz także z historią naszej Małej Ojczyzny.


Radomsko u progu niepodległości

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach pt. „Radomsko u progu niepodległości”, organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Radomsku.
Na zajęciach panie doktorantki z Akademii Jana Długosza w Częstochowie - pani Dorota Chmielewska i pani Justyna Drozdek - przestawiły sytuację społeczno- ekonomiczno - polityczną naszego miasta na początku XX wieku.
Uczniowie klas VI i VII mieli możliwość poznania nazwisk wielkich radomszczan, którzy walczyli w Legionach Polskich, a także tych, którzy mieli wpływ na lokalny przemysł. Obejrzeli stare dokumenty z tamtego okresu, czasopisma satyryczne oraz publikacje poświęcone historii Radomska. Z tekstu znajdującego się w gazetce satyrycznej „Kogut” młodzież dowiedziała się o problemach, z jakimi borykali się radomszczanie.
Zajęcia były niewątpliwie ciekawą i niecodzienną lekcją historii naszej małej Ojczyzny. 

Pokaż galerię zdjęć


Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,

albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana.
J. 
Lelewel

Październik  obchodzony jest od wielu lat jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Głównym celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i czytelnictwa.

Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała dwa konkursy plastyczno- literackie:

 • Konkurs na plakat promujący bibliotekę szkolną dla klas VI- VIII PSP i III PG,
 • Konkurs na laurkę z życzeniami dla biblioteki szkolnej dla klas I - V.

Nasi uczniowie wykonali wiele prac, z których powstała wystawa pokonkursowa. Najpiękniejsze

z nich nagrodziło jury w składzie:
Pani wicedyrektor Elźbieta Jasiulewicz
Pani Beata Janacz
Pani Małgorzata Szyda

Na konkursy wpłynęły:

Laurka z życzeniami dla biblioteki szkolnej                              

Klasa  Ilość prac
I a   - 3
I b   - 4
I c   - 3
II a  - 2
II b  - 1
III a - 1
IV a - 2
IV b - 8
IV c - 8
IV d - 2
V a  - 3
V b  - 2
razem 39

Plakat promujący bibliotekę szkolną

Klasa  Ilość prac
V c    - 4
VI a   - 3
VI b   - 5
VI c   - 4
VIII c - 1
III b   - 2
III c   - 1
razem 20

W zestawieniu liczone były prace wykonane zgodnie z regulaminami konkursów.

W konkursie na plakat promujący bibliotekę szkolną dla klas VI- VIII PSP i III PG zostali wyłonieni następujący zwycięzcy:

I miejsce – Oskar Tkacz – kl. VIII c

II miejsce –  Karolina Hemerling – kl. III b gimn.

III miejsce – Antonina Waczyńska – kl. VI a

W konkursie na laurkę z życzeniami dla biblioteki szkolnej dla klas I- V

zostali zwycięzcami:

I miejsce – Julia Hofman – kl. IV c

II miejsce – Lena Zbroja  – kl. I c

III miejsce – Zofia Grunt – kl. V c

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach, a laureatom gratulujemy zwycięstwa.

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na najbliższej uroczystości szkolnej.

Pokaż galerię zdjęć


Spotkania autorskie 

Z okazji Tygodnia Bibliotek dzieci z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w spotkaniach autorskich z Dorotą Gellner, Zuzanną Orlińską i Ewa Stadtmüller w MBP. Przeprowadzono również w bibliotece szkolnej lekcje poświęcone pismu i książce. Lekcje miały na celu zapoznanie z historią pisma i książek oraz  podkreślały  znaczenie książki dla rozwoju cywilizacji.

Tydzień Bibliotek miał na celu promocję czytelnictwa i bibliotek, podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie zainteresowania książką dzieci i młodzieży.


Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

W drugim semestrze 2017/18 r. w bibliotece szkolnej odbywały się cotygodniowe spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.
Uczestniczki spotkań z kl. III c i II c gimnazjum wybierały poczytne nowości książkowe, które warto przeczytać i polecić młodym ludziom.  Wśród wybranych książek powodzeniem cieszyła się saga - „Zmierzch”, „Księżyc w nowiu”, „Zaćmienie”, „Przed  świtem”, „Drugie życie Bree Tanner” – Stephenie Meyer , trylogia - „Igrzyska śmierci”, „W pierścieniu ognia”, „Kosogłos”- Suzanne Collins , trylogia Veroniki Roth – „Niezgodna”, „Zbuntowana”, Wierna”, kryminał Agaty Christie „I nikogo już nie było”, książka „Rywalki” Kiery Cass oraz książki z serii Percy Jacson i bogowie olimpijscy – Ricka Riordana.


Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Książki są zwierciadłem duszy” 

W dn. 22.05.18 r. w PSP nr 6 rozegrany został Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy zatytułowany „Książki są zwierciadłem duszy” ze znajomości utworów Ewy Nowak: „Kiedyś na pewno”, „Wszystko tylko nie mięta”, „Bardzo biała wrona”, „Rezerwat niebieskich ptaków”.

Podczas konkursu uczniowie odpowiadali ustnie i pisemnie na pytania z książek dotyczące opisu bohaterów, przyporządkowania postaci, skojarzeń, cytatów oraz rozwiązywali krzyżówkę.

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Łągiewska z kl. VI b oraz Oskar Tkacz z kl. VII c.

Za udział w konkursie uczniowie otrzymali upominki.


„A to historia”

11 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci Zuzanną Orlińską zatytułowane - „A to historia”. Wzięli w nim udział uczniowie kl. VI a i VI b. Podczas spotkania można było posłuchać fragmentów książek czytanych przez pisarkę. Autorka nawiązując do prawdziwych wydarzeń historycznych tworzyła w swych książkach ciekawe zdarzenia i przygody dzieci wplecione w otaczająca ich rzeczywistość. Dzieci czynnie brały udział w spotkaniu autorskim zadając pytania pisarce.

Celem spotkania była  popularyzacja książek dla dzieci oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. 


„Wiosenne chwile z poezją Doroty Gellner”

W dn. 10 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie zatytułowane  - „Wiosenne chwile z poezją Doroty Gellner”.

Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły. Podczas spotkania dzieci wzięły udział w grach i zabawach przy muzyce i tekstach autorki. Mogły również posłuchać fragmentów książek czytanych przez pisarkę.

Celem spotkania była  popularyzacja książek dla dzieci, promocja czytelnictwa oraz  budzenie zainteresowań literaturą dziecięcą i jej twórczynią – Dorotą Gellner.


Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich przebiegał w naszej szkole pod hasłem „Czytam, więc jestem”. Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w Szkolnym Konkursie Bibliotecznym na plakat reklamujący czytanie, uczestniczyli również w Miejskim Turnieju w scrabble. Ponadto uczennice z Dyskusyjnego Klubu Książki współprowadziły  zajęcia biblioteczne dla kl. „0”.

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich organizowany jest w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualne za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 r. 


Zajęcia dla kl. „0”

W dn. 26.04.18 r. w naszej bibliotece szkolnej przeprowadzono zajęcia dla kl. „0”.

Dzieci miały okazję wysłuchać czytanych na głos bajek. Aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach. Odpowiadały na pytania zawiązane z czytaną lekturą, a także oglądały i odgadywały prezentawane na ekranie bajkowe postacie z książek i filmu.

Zajęcia biblioteczne dla kl. „0” współprowadziły uczennice z Dyskusyjnego Klubu Książki - Julia Kaszuwara oraz Weronika Obst z kl. III c gimnazjum.


Konkurs Biblioteczny na plakat reklamujący czytanie pt. „Czytam, więc jestem”

W kwietniu 2018 r. w naszej szkole przeprowadzony został dla uczniów PSP 7 i PG 3 Konkurs Biblioteczny na plakat reklamujący czytanie pt. „Czytam, więc jestem”.

Wyniki konkursu bibliotecznego:

Konkurs dla uczniów kl. IV – VI:

I miejsce - Roksana Baryś kl. IV c

II miejsce - Zuzanna Chrapek kl. IV d

III miejsce - Bartosz Śmigielski kl. IV d i Zosia Grunt kl. IV a

Konkurs dla uczniów kl. VII oraz II-III gimnazjum:

I miejsce - Julia Kulej kl. III c

II miejsce - Julia Krajewska kl. II d

III miejsce - Oskar Tkacz kl. VII c

Gratulujemy)


Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania „Książka mój przyjaciel”

W dn. 27.03.2018 r. rozegrany został w PSP nr 5 - Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla kl. II szkoły podstawowej pt. „Książka mój przyjaciel”.  Celem konkursu była popularyzacja książek zakupionych w ramach Rządowych Programów: „Książki naszych marzeń” oraz „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3”.

W konkursie brali  udział uczniowie radomszczańskich szkół: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 4,PSP nr 5,PSP nr 6,PSP nr 7, PSP nr 8, PSP nr 9.

Naszą szkołę reprezentowała Justyna Łągiewska, która otrzymała na konkursie za prezentację tekstu nagrodę książkową oraz dyplom.

Pokaż galerię zdjęć


Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo- Plastyczny pt. „Poeci dziecięcej radości"

W dn. 20.03.2018 r. rozegrał się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo- Plastyczny pt. „Poeci dziecięcej radości  - Joanna Papuzińska i Agnieszka Frączek”. W konkursie, który odbył się w PSP nr 4 wzięli udział uczniowie naszej szkoły z kl. II a i II b – Zuzanna Adamus, Lena Grabarczyk oraz Julian Miarka.   W konkursie rozegrano następujące konkurencje:

 1. Krzyżówka.
 2. Pytania z treści.
 3. Pomylone zwrotki.
 4. Uzupełnianka wyrazowa.
 5. Wykreślanka.
 6. Pims- praca plastyczna.

W Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczo - Plastycznym nasza drużyna zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!

Pokaż galerię zdjęć


Szkolny Turniej w scrabble kl. IV-VI

09.03.2018 r. w naszej bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Turniej w scrabble dla kl. IV-VI. Organizatorem była nasza biblioteka, świetlica szkolna oraz MOSiR. Sędzią zawodów był p. Artur Kwiatkowski. W turnieju wzięło udział 20 uczniów z kl. IV a, IV c, IV d, V a, VI b, VI c. Uczniowie rozegrali 3 rundy w scrabble.  Pojedynki wyłoniły następujących zwycięzców:

I miejsce -  Jan Lempart z kl. IV c

II miejsce - Hanna Broniszewska z kl. V a

III miejsce - Bartłomiej Trajdos z kl. V a

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Gratulujemy!

Pokaż galerię zdjęć


Szkolny Turniej w scrabble kl. VII oraz gimnazjalne

05.03.2018 r. w naszej bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Turniej w scrabble skierowany dla kl. VII i gimnazjalnych. Wzięło w nim udział  14 uczniów z kl. VII a, VII c, II c, II d, III a. Uczniowie rozegrali 4 rundy w scrabble.  Pojedynki wyłoniły następujących zwycięzców:

I miejsce -  Sebastian Klimczak z kl. VII c

II miejsce - Olaf Andrzejczyk z kl. II d

III miejsce - Weronika Wtorkowska z kl. VII a

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

Gratulujemy!


Warsztaty czytelniczo - plastyczne

W dn. 08.03.2018 r. dzieci z kl. „0” wzięły udział w warsztatach czytelniczo- plastycznych pt. „Dzień pingwina”, które odbyły się  w Bibliotece Pedagogicznej.
Zajęcia zainicjowało czytanie książki Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda”. Zabawy ruchowe, przedstawienie wiadomości na temat  pingwinów oraz  film edukacyjny dały dzieciom masę informacji na temat życia tych zwierząt. Z kolei tworzenie prac plastycznych rozwijało ich zdolności oraz dało wiele radości.

Pokaż galerię zdjęć


Warsztaty czytelniczo - plastyczne pt. Dzień pingwina

W dn. 02.03.2018 r. odbyły się warsztaty czytelniczo- plastyczne w Bibliotece Pedagogicznej, w których  uczestniczyła kl. I b. „Dzień pingwina” przeprowadzony pod znakiem zabawy, tańca, śpiewu dał dzieciom wiele radości. Dzieci miały również okazję wysłuchać fragmentów książki Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda”, pogadanki na temat rozwoju małego pingwina oraz obejrzeć  film edukacyjny.  Dzieci rozwijały także zdolności plastyczne tworząc kolorowe wydzieranki. Uczestnicząc w takich zajęciach wiele nauczyły się o życiu pingwinów.

Pokaż galerię zdjęć


Konkurs plastyczny "Mój Marszałek"

Nasza szkoła organizowała 150 urodziny Marszałka Piłsudskiego. Świetlica szkolna wraz z biblioteką, chcąc uczcić Marszałka ogłosiły wśród klas młodszych i IV-V konkurs na najpiękniejszy portret Wodza pod hasłem „Mój Marszałek”. Zadaniem uczniów było wypełnienie dowolną techniką wybranego szablonu przedstawiającego postać Marszałka. Prace przepiękne, komisja miała ogromne trudności z wyborem laureatów. Oto oni:

Wśród klas II:

1. Mateusz  Zagaj IIb
2. Justyna Łągiewka IIb
3. Nina Zwierzyńska IIb, Irena Zwierzyńska IIb

Klasy III:

 1. Kacper Malec IIIb
 2. Szymon Szaliński IIIb
 3. Maksymilian Sobczyk IIIc, Julia Hofman IIIc

Wyróżnienie:

Kinga Juszczyk IIIc
Kuba Szwedzik  IIIb
Maja Mielczarek IIIb
Amelka Bzowska IIIb
Dominik Kowalski IIIb
Zuzanna Dziuba IIIc

Klasy IV-V

1.Patryk Hemerling IVB
2.Krzysztof Ćwiek VB
3.Emilka Żebrowska IVB

Pokaż galerię zdjęć


Pasowanie na czytelników

Książka jest naszym przyjacielem. Tą prawdę poznali uczniowie 19 grudnia w szkolnej bibliotece, gdzie odbyła się ważna uroczystość. W ramach Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Czytelnictwa pierwszaki zostały pasowane na czytelników. To święto dla uczniów klas pierwszych przygotowali ich starsi koledzy i koleżanki z klasy IVa. 
Przekazali im ważne zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych i przedstawili zalety czytania książek. Pierwszaki musiały wykazać się znajomością bajek. Złożyły uroczyście ślubowanie, że będą chętnie czytać książki i dbać o nie.


Zajęcia z historii Radomska

W dn. 13.12.2017 r. kl. IV b z wychowawcą p. Beatą Wójcik uczestniczyła w zajęciach z edukacji regionalnej w Bibliotece Pedagogicznej.
Zajęcia z historii Radomska prowadziły p. Dorota Chmielewska i p. Justyna Drozdek – doktorantki Wydziału Filologiczno-Historycznego Akademii Pedagogicznej im. Jana Długosza w Częstochowie.

Uczniowie poznali historię naszego miasta oraz wzięli udział w konkursie – quizie pt. „Dzieje Radomska w zabytkach zapisane”.
Nasi uczniowie wykazując się wiedzą zdobyli następujące miejsca:

I miejsce - Lena Reszka, Wiktoria Wiche;

II miejsce - Jakub Bogacz, Julian Struzik, Patryk Wróblewski;

III miejsce - Alicja Broszkiewicz, Hanna Nagaduś, Joanna Tutaj.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem naszych młodych uczestników.

 


Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania  pt. "Zaczarowany świat książek"

W dn. 1.12.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 odbył się III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania  pt. "Zaczarowany świat książek" organizowany przez nauczycieli bibliotekarzy PSP nr 4 p. Annę Śliwakowską i PSP nr 7 p. Małgorzatę Fimowicz- Bednarską oraz p. Agnieszkę Kostrzewę – logopedę PSP nr 4.

Konkurs adresowany był do uczniów kl. IV – VI. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Łągiewska  z kl. 6 b i Magdalena Łągiewska  z kl. 4a.
Do udziału zgłosiło się 17 uczniów z 8 radomszczańskich szkół: PSP nr 2, PSP nr 3, PSP nr 4, PSP nr 5, PSP nr 6, PSP nr 7, PSP nr 8 i PSP nr 9, a także z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Dobryszycach.
Po wysłuchaniu pięknego czytania w wykonaniu uczniów kl. IV - VI jury w składzie: przewodnicząca p. Joanna Woźniak - bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Radomsku, członkowie: p. Ewa Brzuchania - nauczyciel bibliotekarz PSP nr 2 oraz p. Agnieszka Kostrzewa - logopeda PSP nr 4, postanowiło przyznać miejsca:
I. m. ex aequo: Karolina Staś - PSP nr 2, Natalia Podawca - ucz. PSP nr 5, Wiktoria Kieruzel - PSP nr 9;
II. m. ex aequo: Kacper Rochowski - ucz. PSP nr 4, Kinga Koniarska - PSP nr 6;
III. m. ex aequo: Dawid Stępień - ucz. PSP nr 3; Julia Łągiewska - PSP nr 7, Olivia Ciszewska - PSP nr 8, Alicja Auguścik - Zespół Szkolno -Przedszkolny w Dobryszycach.
Z rąk p. dyr. PSP nr 4  Izabeli Iwanowicz oraz p. wicedyr.  PSP nr 7 Ewy Stępień zwycięzcy w otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy, a pozostali wyróżnienia.
Zainteresowanie konkursem było bardzo  duże. Nauczyciele bibliotekarze  zgodnie potwierdzili ponowny udział w konkursie w przyszłym roku szkolnym.
U.Eco powiedział "Kto czyta książki, żyje podwójnie".  Czytajmy książki!


Warsztaty edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej i bibliotece szkolnej

W ramach narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej mieli  okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych w Bibliotece Pedagogicznej.  W ten sposób zrealizowany był projekt czytelniczo - plastyczny dla klas edukacji wczesnoszkolnej.

Głośne czytanie fragmentów książek oraz zajęcia plastyczne miały na celu wdrożyć  i zachęcić nasze dzieci do efektywnego czytania.

W klasach IV – VI realizowany był projekt czytelniczo- plastyczny na okładkę swojej ulubionej książki. Uczniowie wybierali najciekawsze według nich książki  i tworzyli do nich  okładki, które można zobaczyć w bibliotece szkolnej.

Pokaż galerię zdjęć


Wystawa ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  24.10.2017 r. kl. III d pod opieką wychowawcy p. Joanny Brylik i p. Edyty Kaczmarczyk  oglądała w sali wystaw czasowych w Muzeum Regionalnego w Radomsku wystawę ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi „Wyróżnieni strojem - Huculszczyzna. Tradycja i współczesność". Ekspozycja jako "opowieść" o ubieraniu się pokazała znaczenie rzeczy na kolejnych etapach życia człowieka. Na wystawie pokazane zostały stroje noszone przez Hucułów, górali pochodzenia rusińskiego, wołoskiego i rumuńskiego, zamieszkujących tereny znajdujące się współcześnie na Ukrainie, na obszarze Karpat Wschodnich, u stóp Gorganów i Czarnohory.                      

Dzieci miały okazję obejrzeć prezentację i film poświęcony Huculszczyźnie.  

Na ekspozycji strój huculski został ukazany w czterech różnych odsłonach: w krajobrazie, w codzienności, w świętowaniu i w huculskich impresjach.


Spotkanie z pisarzem Kazimierzem Szymeczko

W dn. 10.11.2017 r. w MBP odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem książek dla dzieci Kazimierzem Szymeczko. Uczestniczyli w nim uczniowie kl. IV a, którzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z uwagą słuchały pogadanki pisarza i zadawały pytania. Spotkanie było niezwykle interesujące i dało dzieciom wiele radości.
Spotkanie zrealizowało Narodowy Programy Rozwoju Czytelnictwa.


Zajęcia "Dzień Pluszowego Misia"

09.11.2017 r. kl. II b z wychowawcą p. Renatą Koch uczestniczyła w Bibliotece Pedagogicznej w zajęciach bibliotecznych zatytułowanych „Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci miały okazję zobaczyć prezentację multimedialną przedstawiającą znanych bohaterów bajek, takich jak Miś Uszatek i Miś Coralgol oraz z innych bajek animowanych. Prezentacji towarzyszyły zabawy i konkursy z własnymi pluszakami przyniesionymi z domu. Zajęcia realizowały Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.


Spotkanie z metodykiem WODN p. Jadwigą Szymczyk

W dn. 09.11.2017 r.  dyrekcja i nauczyciele bibliotekarze Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku zaprosili metodyka Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim p. Jadwigę Szymczyk na spotkanie z nauczycielami bibliotekarzami szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Na spotkaniu podjęto dyskusję na temat: 

 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – realizacji programu.
 2. Promocji czytelnictwa przeprowadzanej w ramach konkursów, spotkań autorskich oraz projektów edukacyjnych.

Odbyło się również seminarium - „Planowanie pracy biblioteki szkolnej - dziennik  biblioteki" przeprowadzone przez metodyka Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim p. Jadwigę Szymczyk.

Spotkanie było owocne i utrwaliło współpracę między nauczycielami bibliotekarzami różnych szkół, realizowało również Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.


Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem

W dn. 26.09.2017 r. w MBP odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Przemysławem Wechterowiczem, w którym uczestniczyła kl. II b z wychowawcą p. Renatą Koch. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z literaturą dla dzieci i autorem książek takich jak : „Być jak tygrys”, „Jajko czy kura?”, „Proszę mnie przytulić”, „Uśmiech dla żabki”, „Lukrecja”, czy „Królowa z wieży”. Spotkanie zrealizowało Narodowy Programy Rozwoju Czytelnictwa.


Spotkanie z autorką Dorotą Combrzyńska-Nogalą

W dn. 14.09.2017 r. w MBP odbyło się spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci Dorota Combrzyńską – Nogalą oraz ilustratorem Maciejem Szymanowiczem na temat: „Syberyjskich przygód Chmurki”. Uczestniczyli w nim uczniowie kl. IV c z wychowawcą p. Agnieszka Dygudaj.  
Mieli oni okazję poszerzyć swoją wiedzę z historii. „Syberyjskie przygody Chmurki” to prawdziwa historia o dzieciństwie w głębi Rosji, dokąd wywieziono bohaterką i jej bliskich w czasie II wojny światowej po agresji radzieckiej na Polskę. Dzieci z uwagą słuchały pogadanki pisarki i zadawały pytania. Spotkanie było niezwykle interesujące i poszerzyło wiedzę dzieci z historii Polski.                Spotkanie zrealizowało Narodowy Programy Rozwoju Czytelnictwa.


Szkolny Konkurs Fotograficzny

W dn. 31.05.2017 r. odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Ja i książka; książka w mojej rodzinie”.  Na konkurs zgłoszono 18 zdjęć związanych tematycznie z książką i promocją czytelnictwa.

Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego:

I miejsce- Martyna Muskała

II miejsce – Hubert Grabowski

III miejsce – Olga Kaczmarczyk

Zwycięzcom gratulujemyJ


XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble

26 maja 2017 r.  w Kutnie rozegrane zostały XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble. W turnieju tym wzięli udział nasi uczniowie:
Gimnazjum reprezentowali Natalia Musioł i Weronika Wolska, które zajęły w Ogólnopolskich  Mistrzostwach Szkół w Scrabble - VI miejsce.

GratulujemyJ


Warsztaty geologiczne

W dn. 18.05.2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej odbyły się warsztaty geologiczne, w których wzięli udział uczniowie ZSG nr 7.
Prowadzące zajęcia p. Dorota Chmielewska i Justyna  Drozdek doktorantki z  Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie poprowadziły zajęcia, z których młodzież mogła dowiedzieć się w jaki sposób poszukiwać informacji na temat przodków w Internecie.

Dzięki informacjom uzyskanym podczas warsztatów młodzież mogła stworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny.


Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy zatytułowany „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”

W dn. 28.04.2017 r. w ZSG nr 4 rozegrał się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy zatytułowany „ Percy Jackson i bogowie olimpijscy”. Celem konkursu było  rozwijanie i kształtowanie zainteresowań czytelniczych młodzieży, wyrabianie nawyku zgodnego i kulturalnego współzawodnictwa, promocja biblioteki i jej zbiorów oraz popularyzacja twórczości Ricka Riordana.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice - Olga Andrysiak oraz Magdalena Tomczyk, które wykazały się dużą znajomością treści serii książek o Percym Jacksonie.
W toku indywidualnej rywalizacji uczniów szkół radomszczańskich Magdalena Tomczyk zajęła III miejsce w konkursie czytelniczym.

Gratulujemy!

Pokaż galerię zdjęć


Turniej scrabblowy  o Puchar Prezydenta Miasta dla uczniów szkół podstawowych.

25.04.2017 r. w sali klubowej MOSiR rozegrał się Turniej scrabblowy  o Puchar Prezydenta Miasta Radomsko dla uczniów szkół podstawowych. W tym dniu scrabbliści rozpoczęli  drugie starcie w turnieju. Naszą szkołę reprezentowali: Sebastian Klimczak, Stanisław Cieciura, Łukasz Dąbrowski oraz Szymon  Jeziorski.

O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów zdobytych w dwóch starciach turnieju.

W Turnieju scrabblowym o Puchar Prezydenta Miasta  Radomsko szkół podstawowych – Sebastian Klimczak  zdobył I miejsce.

Gratulujemy!

Opiekunem scrabblistów w PSP jest p. Anna Biniek.

Pokaż galerię zdjęćPojedynek scrabblistów o Puchar Prezydenta Miasta dla gimnazjum

26.04.2017 r. radomszczańscy scrabbliści rozpoczęli  drugie starcie w Pojedynku o Puchar Prezydenta Miasta Radomsko. W sali klubowej MOSiR pojedynkowali się na słowa uczniowie gimnazjów.
Naszą szkołę reprezentowali: Julia Gzik, Julia Krajewska, Natalia Musioł oraz Weronika Wolska.
O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów zdobytych w dwóch starciach.

W Turnieju scrabblowym o Puchar Prezydenta Miasta  Radomsko  szkół gimnazjalnych - Natalia Musiał zdobyła III miejsce, zaś Weronika Wolska VII miejsce.

Gratulujemy!

Pokaż galerię zdjęć


Warsztaty ekologiczno-plastyczne

W dn. 24.02.2017 r. kl. II d pod opieką wychowawcy p. Joanny Brylik i nauczyciela biblioteki p. Małgorzaty Fimowicz - Bednarskiej uczestniczyła w warsztatach ekologiczno- plastycznych poświęconych pingwinom, które odbyły się  w Bibliotece Pedagogicznej. Dzieci oglądały film o tych ciekawych zwierzętach, w którym zaprezentowano tryb życia i zwyczaje pingwinów. W następnej części warsztatów dzieci  miały okazję kształtować  umiejętności  plastyczne oraz rozwinąć swą kreatywność  podczas tworzenia obrazków przedstawiających pingwiny. 

Pokaż galerię zdjęć


Głośne czytanie w bibliotece

W dn. 17.02.2017 r. kl. III a  pod opieką wychowawcy p. Joanny Muszyńskiej  i nauczyciela biblioteki p. Małgorzaty Fimowicz- Bednarskiej uczestniczyła w warsztatach czytelniczo- plastycznych, które odbyły się  w Bibliotece Pedagogicznej. Podczas spotkania  odbyło się głośne czytanie opowiadań  związanych tematycznie z zimą. W drugiej części warsztatów Dzieci miały okazję kształtować  umiejętności  manualne oraz rozwinąć swą kreatywność  podczas tworzenia prac plastycznych. 

Pokaż galerię zdjęć


Zimowe czytanie 

W dn. 15.02.2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej odbyły się warsztaty czytelniczo- plastyczne, w których uczestniczyła kl. III b pod opieką wychowawcy p. Doroty Idzikowskiej i nauczyciela biblioteki p. Małgorzaty Fimowicz- Bednarskiej. Podczas warsztatów dzieci słuchały dwóch opowiadań  autorki Danuty Muchy  pt. „ O tym, jak mrozik zastąpił swojego dziadka” oraz „O tym, jak mróz ukarał złą zamieć”. Odpowiadały na pytania do wyżej wymienionych tekstów oraz brały udział w warsztatach plastycznych tworząc zimowe krajobrazy.

Pokaż galerię zdjęć


Turniej w scrabble

W naszej bibliotece od listopada 2016 r. do lutego 2017r. przeprowadzony był Szkolny Turniej gry w scrabble dla gimnazjum. Uczestniczyło w nim 24 uczniów. Do finału zakwalifikowała się młodzież z kl. I b, III a i III b.

Wyniki turnieju:

I miejsce – Natalia Musioł  kl. I b

II miejsce – Michał Biesiada  kl. III a

III miejsce- Weronika Wolska kl. III b

Gratulujemy!


Warsztaty świąteczne

W dn. 14.12.2016 r. uczniowie kl. III d uczestniczyli w warsztatach świątecznych  w Bibliotece Pedagogicznej.  Dzieci oglądały pokaz slajdów ze św. Mikołajem oraz słuchały  pogadanki na temat historii o św. Mikołaju. Następnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Dzieci malowały bombki farbami i ozdabiały je brokatem – pracowały z radością i dużym zaangażowaniem. Spotkaniu towarzyszyła muzyka świąteczna, która wprawiła wszystkich w dobry, świąteczny nastrój. Na koniec „Mikołaj” obdarował wszystkich cukierkami.

Pokaż galerię zdjęć


Warsztaty jesienne w Bibliotece Publicznej

W dn. 30.11.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach jesiennych  w Bibliotece Pedagogicznej.  Uczniowie z kl. II a oglądali  zdjęcia jeża przygotowującego się do snu zimowego oraz słuchali pogadanki na temat zachowania, pożywienia  i  trybu życia tego zwierzęcia.  Następnie uczestniczyli w warsztatach praktycznych opracowując „menu” dla zwierzątka oraz tworząc z papieru trójwymiarowego jeża.  Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę i zainteresowani tematem. 

Pokaż galerię zdjęć


Spotkanie z radomszczanką Bronką Nowicką

29 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w spotkaniu autorskim z radomszczanką Bronką Nowicką laureatką Nagrody Literackiej Nike 2016 , reżyserką teatralną i telewizyjną. Bronka Nowicka ukończyła łódzką Szkołę Filmową oraz Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Dzięki temu w swoim debiucie korzystała z bogactwa wyobraźni plastyczno-filmowej. Autorka promując książkę „Nakarmić kamień” w interesujący sposób  przedstawiła uczestnikom spotkania swą twórczość i przeniosła młodzież w świat literatury .

- Nie pragnę, żeby martwe rzeczy były żywe. Chciałabym, żeby żywi ludzie byli mniej martwi. O tym jest dla mnie ta książka - wyznaje Bronka Nowicka, opisując swoją książkę "Nakarmić kamień".

Pokaż galerię zdjęć


Warsztaty plastyczne "Dzień jeża"

W dn. 25.11.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach jesiennych  w Bibliotece Pedagogicznej.  Nauczyciel bibliotekarz wyświetlił uczniom slajdy przedstawiające życie jeża oraz opowiedział w jaki sposób jeże mogą przetrwać zimę. Uczniowie z kl. II d wysłuchali pogadanki na temat zachowania, pożywienia  i  trybu życia tego zwierzęcia.  Atrakcją dla dzieci były warsztaty plastyczne. Uczniowie wybierali właściwe jedzenie dla jeża oraz naklejali kolorowe kartki z właściwymi elementami pożywienia  tego zwierzęcia.  Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę i zainteresowani tematem. 


II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania pt. "Zaczarowany świat książek"

W dn. 23.11.2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbył się II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania pt. "Zaczarowany świat książek", którego organizatorami byli nauczyciele bibliotekarze ZSG nr 3 i ZSG nr 7 w Radomsku we współpracy z MBP w Radomsku.

Konkurs wpisano w realizację Rządowych programów: „ Książki naszych marzeń” oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 2.

W konkursowych zmaganiach wzięło udział 26 uczniów z dziewięciu radomszczańskich szkół podstawowych wyłonionych na podstawie eliminacji wewnątrzszkolnych. Każdy uczestnik przeczytał w trzyminutowej prezentacji swój ulubiony fragment prozy.
Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Mazur z kl.IV c, Julia Łągiewska z kl. V b i Anna Marczyk z kl.VI b

Poziom konkursu okazał się bardzo wysoki. Jury przyznało 7 nagród głównych i 6 wyróżnień.

Nagrodę Specjalną - Mistrza Pięknego Czytania- ufundowała Dyrektor MBP w Radomsku- otrzymała ją Karolina Staś PSP nr 2 w Radomsku.

Wyniki konkursu:
- I miejsce ex aequo: Natalia Podawca PSP nr 5 i Anna Karasińska PSP nr 1.
- II miejsce ex aequo: Antonina Fajkowska PSP nr 4, Milena Kowalska PSP nr 6, Wiktoria Kieruzel PSP nr 9.
- III miejsce ex aequo: Mikołaj Przerada PSP nr 3, Mikołaj Cieślak PSP nr 6.

Wyróżnienia: Anna Marczyk PSP nr 7, Maria Łengowik PSP nr 9, Aleksandra Liwińska PSP nr 9, Maria Kowalik PSP nr 10, Malwina Iciek PSP nr 1, Aleksandra Stanikowska PSP nr 6.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy i wyróżnieni nagrody książkowe.
Zmaganiom czytelniczym przysłuchiwali się zaproszeni goście: wiceprezydent Radomska-Małgorzata Kańska – Kipigroch, dyrektor ZSG nr 7 w Radomsku – Aleksandra Gniłka. dyrektor ZSG nr 3 w Radomsku – Izabela Iwanowicz. Dla wszystkich dzieci i gości przygotowano słodki poczęstunek.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Pokaż galerię zdjęć


Warsztaty ekologiczno- plastyczne

W dn. 26 .10.2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej odbyły się jesienne warsztaty ekologiczno- plastyczne. Uczestniczyła w nich kl. II d  z opiekunami p. Joanną Brylik oraz p. Małgorzatą Fimowicz- Bednarską. W czasie warsztatów ekologiczno-plastycznych omawiano zmieniający się krajobraz jesienny pól i lasów oraz przygotowanie się zwierząt do zimy. Dzieci miały również okazję poznawania różnych zwierząt zimujących wśród pól i lasów. Następnie zgadywały jakie zwierzęta są wyświetlane  na ekranie. Z kolei warsztaty praktyczne, w których uczestniczyli uczniowie polegały na tworzeniu masek zwierząt oraz malowaniu kolorowych drzew.


Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych gościliśmy w naszej bibliotece dzieci oraz ich nauczycieli- wychowawców  z Przedszkola nr 1.  Przedszkolaki miały okazję poznać czytelnię  oraz uczestniczyć w zajęciach  bibliotecznych, które odbyły się 25.10.2016r.  Dzieci słuchały znanych bajek i baśni czytanych im przez nauczycielkę biblioteki p. Małgorzatę Fimowicz- Bednarską . Następnie  oglądały pokaz slajdów prezentujących bajkowych bohaterów .  Z powodzeniem odgadywały zagadki związane z bajkowymi postaciami. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały prezentację wyświetlaną na ekranie. Celem zajęć było kształtowanie zainteresowań czytelniczych dzieci poprzez poznawanie popularnych utworów literatury dziecięcej.  Przedszkolaki poznały zasady korzystania z książek, czasopism zgromadzonych w bibliotece  oraz czytelni. Pobyt w bibliotece dostarczył dzieciom dużo wrażeń, przedszkolaki przekonały się, że książka jest źródłem ciekawych przeżyć, wiedzy i rozrywki.
Następnie dzieci z nauczycielem bibliotekarzem p. Katarzyną Drogosz - zwiedziły pomieszczenia szkoły: halę sportową, świetlicę dla dzieci młodszych, kąciki zabaw dla dzieci podczas przerw. Przedszkolaki wyniosły  z tej wizyty wiele pozytywnych wrażeń. Zapraszamy ponownie do naszej biblioteki szkolnej.


Październik miesiącem bibliotek

W 1999 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego ustanowiło Święto Bibliotek Szkolnych, które trwa przez cały październik. Również nasza biblioteka szkolna również włączyła się w obchody  tego święta. W dniu 04.10.2016 r. odbyło się spotkanie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy w ZSG nr 5, na którym podjęto działania dotyczące udziału naszej szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Nasza biblioteka szkolna współpracuje z różnymi instytucjami w środowisku lokalnym. W ramach tej współpracy realizujemy szereg działań. W ramach Święta Bibliotek w październiku uczniowie z kl. 0- II szkoły podstawowej uczestniczyli w Bibliotece Pedagogicznej w warsztatach jesiennych. Przygotowano również gazetkę „Międzynarodowy Dzień Bibliotek szkolnych”, akcję „Podaruj książkę naszej bibliotece”, zajęcia biblioteczne dla dzieci z Przedszkola nr 1 oraz Konkurs Pięknego Czytania.

Były to  działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w ramach Święta Bibliotek.


Warsztaty ekologiczno- plastyczne

W dn. 5.10.2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej odbyły się jesienne warsztaty ekologiczno- plastyczne. Uczestniczyła w nich kl. I a  z opiekunami p. Marią Śledź oraz p. Małgorzatą Fimowicz- Bednarską. W czasie warsztatów ekologiczno-plastycznych podjęto temat sposobów przygotowywania się zwierząt do zimy, wyświetlano zdjęcia omówionych zwierząt i ich zimowych kryjówek.  Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach praktycznych kolorując maski zwierząt oraz tworząc fantazyjne kolorowe drzewa używając do ich tworzenia farb plakatowych i swoich palców.

Pokaż galerię zdjęć


Konkurs pięknego czytania

Od dn.20 października  do 10 listopada 2016 r. w naszej bibliotece odbyły się eliminacje do Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs przeznaczony jest dla kl. IV-VI. Wzięło w nim udział 17 uczniów. Spośród  prezentujących utwory literackie wyłonionych zostało  3 uczniów- zwycięzców Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania.  Są to :

Hubert Mazur kl. IV c, Julia Łągiewska kl. V b oraz Anna Marczyk z kl. VI b


Dąb Pamięci

W dn.16.09.2016 r. z okazji VI rocznicy posadzenia Dębu Pamięci  w przyklasztornym ogrodzie oo  Franciszkanów odbyły się uroczystości upamiętniające  Tadeusza Rozpędka, radomszczanina, aspiranta policji, zamordowanego w 1940 r. w Twerze, w których uczestniczył  poczet sztandarowy naszej szkoły. W ten sposób uczczono rocznicę agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.


Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny  „Przygoda z książką”.

W dn. 31.05.2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej nastąpiło podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu  Fotograficznego pt. „Przygoda z książką” dla uczniów kl. IV – VI szkoły podstawowej. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Natalia Dziegieć. Zdjęcia wykonane przez uczestników możemy zobaczyć w oddziale dla dzieci w MBP.  Uczniowie wzięli również udział w warsztatach, na których poznali tajniki fotografii.


Szkolny konkurs fotograficzny „Przygoda z książką”.

W dn. 23.05.2016 r. odbyło się podsumowanie Bibliotecznego Konkursu  Fotograficznego pt. „Przygoda z książką” dla uczniów ZSG nr 7. Na konkurs wpłynęło 19 zdjęć o tematyce  „Ja i książka” oraz „Książka w mojej rodzinie” . 

 Wyniki Bibliotecznego  Konkursu Fotograficznego:

 I miejsce- Martyna Muskała kl. I c
II miejsce- Paulina Łyczko kl. II b
III miejsce- Mikołaj Michalczyk  kl. I c

Wyróżnienie-  Natalia Dziegieć V a

 Gratulujemy:)


Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo- Plastyczny pt. „Czarne Stopy. Nowy ślad Czarnych Stóp”.

W dn. 24.05.2016 r. w Publicznej Szkole nr 5 odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo- Plastyczny pt. „ Czarne Stopy. Nowy ślad Czarnych Stóp”. Brały w

0000-00-00 00:00:00     Autor: mariola