PSP 7 RADOMSKO

Rekrutacja
PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta REKRUTACJA
80 lecie PSP7
2
PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Logo
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
1
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji

Konkurs recytatorski

22 stycznia 2019r. odbyła się w MDK 16 Edycja Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej. Uczennica klasy III b gimnazjum Kinga Mruklik recytowała wiersz Johanna Wolfganga Goethego "Der Wiederfinden" i zajęła I miejsce. Uczennice do konkursu przygotowała p. Małgorzata Kurzyk.

2019-01-24 20:58:23        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Kurzyk

Sukcesy młodych siatkarzy

Szymon Żebrowski, Jakub Baltyn, Jakub Grudziński, Janek Adamowicz, Bartek Dobiech, Hubert Mazur, Janek Czekajewski,Jakub Podlejski, Michał Bugajczyk- wszyscy z klasy VIc i Adrian Dominiak z VIb reprezentowali naszą szkołę w miejskich i powiatowych zawodach siatkówki czteroosobowej. 10 stycznia chłopcy zdobyli tytuł wicemistrzów Radomska. Dzisiaj (17 stycznia) zdobyli tytuł wicemistrzów powiatu radomszczańskiego pokonując reprezentacje szkół z Gomunic, Kodręba i Strzałkowa, ulegając tylko, w tie breaku, szkole ze Strzelec. To duży sukces chłopców i zapowiedź dalszych sportowych sukcesów.
 
2019-01-17 16:10:24        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Dzień z Europe Direct

Była maskotka UE - Syriusz, była symulacja obrad Parlamentu Europejskiego, była debata o plusach i minusach obecności Polski w strukturach UE, była dyskusja nad Brexitem…
Dzisiaj w PSP nr 7 odbył się europejski dzień tematyczny, zorganizowany przez Klaudię Andrzejczyk, Mateusza Patalana i Kacpra Motyla, przy wsparciu Szkolnego Klubu Europejskiego “Młodzież dla Europy”. 

2019-01-16 23:38:47        dodał(a): mariola

Cześć, Europo! Puzzle

Klaudia Andrzejczyk, Mateusz Patalan i Kacper Motyl w ramach swoich działań konkursowych (”Cześć, Europo!”) tym razem odwiedzili klasy I - III PSP 7 w Radomsku. Podczas przerw śródlekcyjnych przeprowadzili zajęcia proeuropejskie, w trakcie których uczniowie mogli między innymi ułożyć puzzle z wybranymi atrakcjami turystycznymi krajów europejskich…co nie było łatwym zadaniem!

2019-01-16 23:38:47        dodał(a): mariola

Cześć, Europo. Tu Radio Era

Klaudia Andrzejczyk, Kacper Motyl i Mateusz Patalan gościli w Radio ERA.

A o czym rozmawiali z Hanią Andrysiak? O konkursie “Cześć, Europ”, o Europie, o Unii Europejskiej, o Paradzie Schumana, Europejskim Roku Dziedzictwa Kulturowego, o wyborach do Parlamentu Europejskiego, o Brexicie…o…planach w ramach konkursu - między innymi debacie (już niedługo), konkursie (już niedługo)…i wizycie Syriuszka w naszej szkole.

2019-01-16 23:38:47        dodał(a): mariola

Mateusz Patalan finalistą konkursu w WOS

Jak myślicie, co robi Mateusz Patalan?
Oczywiście - przygotowuje się do kolejnego etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie!
Tak, taaak, taaaaaak…. Mateusz Patalan zakwalifikował się do etapu WOJEWÓDZKIEGO kuratoryjnego konkursu z wiedzy o społeczeństwie, z etapem rejonowym poradził sobie rewelacyjnie i już dziś w zasadzie możemy mówić o Mateuszu - F I N A L I S T A !

2019-01-16 23:24:18        dodał(a): mariola

Solidarność. Podaj dalej! Drugi warsztat z analizy obrazu

Za nami drugi warsztat z analizy obrazu, z kolejną grupą w ramach projektu “Solidarność. Podaj dalej!”

Pracujemy z nowymi zdjęciami, poznajemy nowe historie… Tym razem, w oparciu o osiem nowych fotografii staraliśmy się stworzyć historie, jaka mogła wydarzyć się przed wykonaniem zdjęcia, które analizowaliśmy. Pracowaliśmy w kilkuosobowych grupach. 

2019-01-16 23:24:18        dodał(a): mariola

Solidarność. Podaj dalej! Druga edycja

Bardzo, bardzo się cieszymy, ponieważ po raz drugi udało nam się zakwalifikować do ogólnopolskiego programu “Solidarność. Podaj dalej!”.

Przypomnijmy. Jaka jest idea programu?

2019-01-16 23:24:18        dodał(a): mariola

27. Finał WOŚP w Radomsku

Już po raz dwunasty podczas 27. Finału WOŚP w Radomsku  (w niedzielę 13.01.2018r.) nasza szkoła zorganizowała w MDK-u loterię pn. „Szczęśliwy Los WOŚP”. Kolejny raz udało się zebrać rekordową kwotę 8182,70 zł - ze sprzedaży fantów i zbiórki pieniędzy do puszki. Ten wynik nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy zbierali, opisywali, sprzedawali oraz kupowali fanty.  

2019-01-14 06:09:17        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Jasełka

W niedzielę 13 stycznia w Święto Chrztu Pańskiego w kościele parafialnym Najświętszego Serca Jezusa grupa utalentowanych uczniów naszej szkoły przedstawiła Jasełka. W przedstawieniu teksty biblijne przeplatały się z kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez młodych artystów. Przedstawienie zgromadziło w świątyni wielu parafian, gorąco oklaskujących występ.

2019-01-14 19:48:17        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk