PSP 7 RADOMSKO

2
PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Logo
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
1
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Wycieczka do Żarek

Uczniowie klasy I b i II b wyjechali w dniu 28 października na wycieczkę do Żarek, gdzie czekało na nich wiele niespodziane. W Starym Młynie przeżyli przygodę, przenosząc się do świata dawnych rzemiosł. W Manufakturze Hokus Pokus własnoręcznie wykonali kolorowe lizaki. Pracownia Etno Jura wprowadziła dzieci w świat zabawek  z naturalnych materiałów. 

2019-10-29 22:09:05        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Projekt Krokus

28.10.2019 Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w 10 już edycji Projektu Krokus organizowanego w Polsce przez Żydowskie Muzeum Galicja  zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland. Co rok rośnie liczba uczestników tego niezwykłego przedsięwzięcia na całym świecie. W ramach Projektu Krokus uczniowie klasy VI B posadzili cebulki żółtych krokusów. 

2019-10-30 18:28:22        dodał(a): mariola        Autor: p. Iga Borowiecka-Grzywacz

Pocztówka z wakacji

21 października w Miejskiej Bibliotece w Radomsku została rozstrzygnięta XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Pocztówka z wakacji". W tym roku był mega wysoki poziom a prace przyjechały z całej Polski- Warszawy, Zamościa, Piotrkowa... Tym bardziej miło jest poinformować, że w swojej kategorii wiekowej 9-11 lat I miejsce zajęła uczennica klasy Vc naszej szkoły Julia Hofman za przepiękną pracę "Autoportret morski w okularach". 

2019-10-30 22:42:58        dodał(a): mariola        Autor: p. Iga Borowiecka-Grzywacz

Klasa Vc w Muzeum

25 października klasa Vc wraz z paniami Igą Borowiecką-Grzywacz i Pauliną Szalińską włączyła się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej upamiętniającą miejsca pamięci narodowej związane z historią naszej Ojczyzny. Punktem docelowym był Areszt i ekspozycje związane z II wojną światową w naszym mieście. Muzeum Regionalne w Radomsku otworzyło przed nami swoje podwoje ale nie tylko my byliśmy gośćmi tego dnia, mijaliśmy się z grupami z innych szkół w Muzeum, na ulicach Radomska. Historia jest wciąż żywa.

2019-10-30 22:42:58        dodał(a): mariola        Autor: p. Iga Borowiecka-Grzywacz

Był taki pan - Leon Wyczółkowski

25 października grupa naszych uczniów miała wielką przyjemność obejrzeć wystawę gościnną w Muzeum Regionalnym w Radomsku "Był taki pan - Leon Wyczółkowski: malarstwo, rysunek grafika". To nie lada gratka zobaczyć dzieła wielkiego polskiego artysty w naszym mieście. "Wyczół" słynął ze świetnych obrazów i studiów o ciekawych temperaturowych kontrastach barwnych i takie też zostały pokazane w naszym mieście. Są też przykłady grafik i rysunki. 

2019-10-30 23:12:34        dodał(a): mariola        Autor: p. Iga Borowiecka-Grzywacz

Urodziny biblioteki

Szkolna biblioteka 23 października 2019 r. obchodziła swoje urodziny. Uroczystość została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Tego dnia biblioteka przybrała odświętny wygląd.  Delegacje klas, a nawet całe klasy, przyszły do niej w odwiedziny. Były życzenia, wspaniałe prezenty, urodzinowe świeczki na torcie, tradycyjne 100 lat i piękne laurki. 

2019-10-24 17:44:33        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Edukacja - segregacja

16 października 2019r. w klasie IIa gościły Panie z PGK w Radomsku. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób segregować odpadki i jakie kolory worków są do tego przeznaczone. Oprócz prelekcji odbyły się zajęcia praktyczne - warsztaty ekologiczne z wykorzystaniem tabletów z grą edukacyjną "Edukacja - segregacja". Mistrzyniami w segregowaniu śmieci zostały Julia Sowa i Klara Tutka. Brawo!!!

2019-10-24 17:44:33        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Kokoszczyk

Wyróżnienie w konkursie literackim

Dnia 23 października br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego "Słowem Pisane...", w którym wyróżnienie zdobył uczeń klasy VIa – Marcel Banaszek. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania z dreszczykiem. Gratulujemy!

2019-10-23 21:50:56        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

CodeWeek - c.d.

Za nami drugi tydzień kodowania, podczas którego uczniowie podejmowali nowe wyzwania związane z kodowaniem. Podczas lekcji informatyki promowano programowanie poprzez pokazywanie różnych sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu.
Uczniowie klas II wykonywali ćwiczenia z elementami symetrii, które ułatwiły zrozumienie, w jaki sposób dołożyć symetryczną część do wskazanej przez nauczyciela. 

2019-10-21 09:26:33        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska

CodeWeek

Minął pierwszy tydzień kodowania, w którym aktywnie wzięli udział uczniowie z klas II, IV, V oraz VI. Wszystkie działania przeprowadzone zostały na lekcjach informatyki, podczas których pokazano, że kodowanie rozwija kompetencje takie jak myślenie, podejmowanie i rozwiązywanie problemów.

2019-10-16 00:55:40        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska