80 lecie PSP7
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji

Przybyłam, przedstawiłam, zwyciężyłam

Aleksandra Drzewowska uczennica klasy III C gimnazjum została finalistką V ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego" W kręgi poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück" województwa łódzkiego, który odbył się 5 marca w Łodzi w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej. Nagrodą główną dla wszystkich finalistów – uczestników Gali Finałowej oraz ich opiekunów będzie wyjazd do Niemiec do „Miejsca Przestrogi i Pamięci Ravensbrück” w terminie 14–17 czerwca 2019 r.

2019-03-05 21:23:40        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

W Muzeum Polin

Uczniowie klas IV d i Va dnia 4 marca uczestniczyli w niezwykłych zajęciach historyczno - obywatelskich organizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polin w Warszawie. A wszystko przez lekturę, którą wybrali sobie jako dodatkową do omówienia na lekcjach języka polskiego. To książka Janusza Korczaka Król Maciuś Pierwszy.
Młodzież zwiedzała wystawę i brała udział w warsztatach edukacyjnych pod hasłem" W Polsce króla Maciusia.

2019-03-05 21:23:40        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

Test wiedzy "Bezpieczny Internet"

1 marca uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny przystąpili do konkursu informatycznego sprawdzającego wiedzę na temat "Bezpiecznego Internetu", który został zorganizowany z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. DBI poprzedzony był również innymi konkursami, rozstrzygniętymi przed feriami. Test skierowany był do uczniów klas VI-VIII. Do III edycji konkursu zgłosiło się 28 uczniów, którzy zmagali się z różnymi pytaniami dotyczącymi cyberprzemocy, hejtu, bezpiecznych haseł itd.

2019-03-04 22:35:05        dodał(a): mariola

Uczniowie IC z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej

Uczniowie klasy I C w czwartek 28 lutego odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Radomsku. Uczestniczyli w zajęciach "Poznajemy bibliotekę". Wcielili się w role książek i odbyli drogę od księgarni do momentu wypożyczenia książki przez czytelnika. Poznali 5 zasad postępowania z książkami.
2019-03-03 19:54:45        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Tasarz

Sukces Maksymiliana Kępińskiego

Uczeń klasy 8b Maksymilian Kępiński zdobył 1 miejsce w zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej w kategorii Młodzików na 40 strzałów. Maksymilian na co dzień należy do  Klubu Strzelectwa Sportowego "10-ka". To właśnie tam rozwija swój talent. O Maksie i jego sukcesach pisaliśmy już nie raz i z dumą prezentujemy kolejne jego osiągnięcie. Gratulujemy!

2019-03-03 17:44:09        dodał(a): mariola        Autor: p. Kamila Madalińska - Serwa

Eko - edukacja

27 lutego uczniowie klasy 1 b  i oddziału przedszkolnego brali udział w spotkaniu z pracownikiem PGK Radomsko na temat przeciwdziałania niskiej emisji zanieczyszczeń. Dzieci dowiedziały się co powoduje zanieczyszczenia powietrza i jak można temu zjawisku zapobiegać. Usłyszały również o odpadach typu opony, meble, przeterminowane lekarstwa, których do pieca wyrzucać nie wolno a można się ich łatwo i nieodpłatnie pozbyć.

2019-02-28 00:01:11        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Pomogliśmy pacjentom szpitala!

W dniach od 23 stycznia do 9 lutego br. szkolny wolontariat zorganizował zbiórkę piżam na rzecz pacjentów przebywających na oddziałach  Szpitala im. Norberta Barlickiego w Łodzi.
Dzięki uczniom, rodzicom i nauczycielom zgromadziliśmy 30 piżam i 3 szlafroki dla dzieci i dorosłych, które zostały przekazane pracownikom szpitala za pośrednictwem pana Przemysława Szutarskiego - lidera Akademii Przyszłości w Łodzi  i jednocześnie pomysłodawcy akcji.

2019-02-27 08:05:28        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Zarządzenie

Zarządzenie nr 7/2018/2019 w sprawie zapewnienia uczniom bezpieczeństwa podczas trwania prac budowlanych związanych z realizacją projektu "Ekopracownią pod chmurką"

2019-02-23 22:52:55        dodał(a): mariola

Dni Otwarte

2019-02-06 19:15:51        dodał(a): mariola

Podsumowanie ligi wojewódzkiej młodziczek w siatkówce

Siatkarki UMLKS Radomsko, które rywalizowały w lidze wojewódzkiej młodziczek, w minioną niedzielę zakończyły rozgrywki. Radomszczanki na pożegnanie ligi pokonały w grupie V Libero Pajęczno 2:0 i przegrały z Libero VIP Aleksandrów Łódzki 0:2.
Po tych spotkaniach radomszczanki w grupie V zajęły miejsce drugie, natomiast w klasyfikacji generalnej 17 lokatę na 27 sklasyfikowanych zespołów.

2019-02-14 14:43:34        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski